Танкер Robon вже понад тиждень простоює в Балтійському морі після того, як уряд Великої Британії наклав на нього санкції. Судно входить до складу так званого “тіньового флоту”, який перевозить російську нафту.

Видання Bloomberg пише, що його доля, як і доля трьох інших суден, що потрапили під санкції Лондона.

Найголовніша проблема “тіньового” флоту Москву полягає у тому, що це дозволяє російським компаніям встановлювати ціли на паливо вищі, ніж “стеля”, яку встановив Захід. Велика Британія вирішила боротися з цим і передусім, завдала санкційних ударів по окремих танкерах. Незабаром передбачається, що Євросоюз має зробити й власні кроки.

У грудні Міжнародна морська організація ухвалила резолюцію A.1192(33), що закликає всі держави-члени та зацікавлені сторони сприяти “запобіганню незаконним операціям у морському секторі з боку “тіньового флоту”. Якщо Велика Британія доведе, що такі кроки можуть призвести до збоїв, це викличе серйозну стурбованість Росії та її покупців нафти. Якщо ці заходи виявляться руйнівними, вони відкриють новий фронт для атаки на доступ Кремля до нафтодоларів.

Непрацездатність “тіньового” флоту призведе до повернення до західних постачальників послуг, які тепер більш зацікавлені в тому, щоб вантажі відповідали граничним цінам. Якщо таке станеться, це буде абсолютною перемогою “Великої сімки”.