Дванадцять країн-членів ЄС вимагають від Брюсселя пояснень, як закон про «іноагентів» вплине на євроінтеграцію Грузії.
Demonstrators hold a European Union flag and flags of Georgia as they protest outside the Georgian parliament during a rally against a controversial "foreign influence" bill, which Brussels warns would undermine Georgia's European aspirations, in Tbilisi on May 1, 2024. (Photo by Giorgi ARJEVANIDZE / AFP) (Photo by GIORGI ARJEVANIDZE/AFP via Getty Images)
Про це повідомляє видання Ехо Кавказу.
Міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Швеції, Фінляндії, Данії та Ірландії попросили у головного дипломата ЄС Жозепа Борреля та єврокомісара з сусідства і розширення Олівера Варгеї невідкладно надати інформацію про цей законопроєкт. Адже ця публічна оцінка має з’явитися до фінального голосування 14 травня у парламенті Грузії. Країни також наголосили, що дії грузинської влади ставлять під питання європейське майбутнє країни. Крім того, цей законопроєкт є новим свідченням погіршення ситуації з демократією і правами людини у Грузії.
Нагадаємо, 1 травня парламент Грузії підтримав законопроєкт про “іноагентів” у другому читанні. Як свідчать результати голосування, документ підтримали 83 депутати. Переважно вони були з провладної партії “Грузинська мрія”.
Грузинський законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” порівнюють з російським законом про “іноагентів”. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають “іноземні інтереси”. Однак ця ініціатива спровокувала хвилю невдоволення серед громадян. У Тбілісі не вщухають протести.
Зазначимо, що президентка Саломе Зурабішвілі попросила протестувальників не провокувати силовиків, щоб уникнути зайвого насильства. Вона закликала залишити бічні ворота парламенту, бо там все одно зараз нічого не відбувається, і не порушувати мирний характер акції.
Водночас президентка заявила, що уважно стежить за всім, що відбувається, і стоїть на боці учасників протестів. За її словами, виступи мітингувальників показують настрій та цілеспрямованість грузинського народу.
Тим часом міністерство закордонних справ України опублікувало поради для громадян, які нині перебувають у Грузії. Відомство радить людям дбати про безпеку через масові протести проти проєкту закону про “іноагентів”.
Крім того, у юридичному комітеті парламенту Грузії у понеділок, 13 травня, розглянули та підтримали законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу» у третьому читанні за 67 секунд.
Будинок профспілок площею 13 892,2 м² є важливим адміністративним, історичним і символічним об’єктом у самому…
За словами президентки Єврокомісії, світовий порядок "зміщується глибше, ніж будь-коли з часу завершення холодної війни".
Під час замаху на прем'єра Словаччини особистий охоронець Фіцо нібито інстинктивно відскочив замість того, щоб…
Микола Жук обіймав посаду депутата Миколаївської обласної ради. У парламенті очолював підкомітет, що займався питаннями…
Виступаючи на заході на початку Тижня клімату в Сан-Франциско, Гор сказав, що адміністрація Трампа «намагається…
Невизначеність у Пентагоні зумовлена звільненням низки високопоставлених чиновників минулого тижня. Внаслідок цього міністр оборони Піт…