У парламенті цього пленарного тижня не розглядатимуть розширення повноважень Національної гвардії.
Ukraine, Kiev, Kyiv, Parliament Building, Verkhovna Rada,
Верховна Рада зняла з порядку денного резонансний законопроєкт № 10311 щодо права на застосування сили для військових Національної гвардії, у якому, зокрема, йдеться про використання вогнепальної зброї та сльозогінного газу проти цивільних.
Про це повідомили народні депутати Ірина Геращенко та Ярослав Железняк, а також голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
За словами активіста, з порядку денного законопроєкт № 10311 зняли на цей пленарний тиждень (24-30 березня).
Железняк каже, що з документом «справді є проблема»: «У конспірологію тут не вірю. Відверто, всі нормально розуміли, що [законопроєкт] треба доопрацювати».
Кілька днів тому правоохоронний комітет Верховної Ради затвердив цей законопроєкт. Тоді у «Центрі протидії корупції» заявляли, що деякі положення документа «дуже нагадують так звані закони 16 січня» 2014 року — пакет законів, які з порушенням процедури ухвалила Верховна Рада під час Революції гідності. Ці закони надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту.
Водночас у Міністерстві внутрішніх справ пояснювали, що законопроєкт повинен привести норми Закону України «Про Національну гвардію України» у відповідність до інших наявних правових норм.
Там казали, що нацгвардійці й раніше мали право застосовувати гумові кийки, електрошокери та засоби примусової зупинки транспорту. Це було передбачено постановою Кабміну ще від 2017 року.
Проте нинішній законопроєкт вказує, що такі дії з боку Нацгвардії є крайніми заходами в чітко визначених межах і способах, а також містить норми щодо обов’язку попередження наміру про їхнє застосування.
Нагадаємо, законопроєкт № 10311 значно розширить повноваження Національної гвардії України. Правоохоронний комітет Ради затвердив законопроєкт, який надає Нацгвардії право використовувати вогнепальну зброю та сльозогінний газ проти цивільного населення під час “масових заворушень”.
Керолайн Левітт прокоментувала вчорашню розмову Трампа та Зеленського, зазначивши, що це був гарний дзвінок.
Зображення закріпили на стіні Нарвського замку, що виходить у бік РФ — його добре видно…
У дописі словацький премʼєр звертається до глави дипломатії ЄС як "люба Кає", зацитувавши її слова…
За інформацією посольства, на першому етапі проєкт буде реалізовано в чотирьох академічних регіонах Франції: Паризький…
Обмеження триватимуть 10 травня з 5:38 до 12:00.
У п’ятницю, 9 травня, Україна вислала двох угорських дипломатів у відповідь на дії країни: вони…