Закон про мобілізацію був проголосований після політичного тиску з боку наших партнерів, коли постало питання, або законопроєкт проголосують, або ставиться на паузу військово-технічна допомога.
Мобілізація в Україні.
Про це в ефірі КИЇВ24 розповів військовий експерт, співголова громадської ініціативи Права справа Дмитро Снєгирьов.
Досить дивно виглядало, що чотири місяці Верховна рада займалася законодавчим спамом, замість того щоб проголосувати такий необхідний законопроєкт для України. Демобілізацію з законопроєкту виключили, враховуючи ситуацію на лінії фронту. Хоча до цього нас запевняли, що лінія фронту стабілізована і ситуація на фронті краща, ніж була за часів попереднього Головнокомандувача Залужного. Виявилося, що не краще. Терміново стали гасити пожежу бензином, виключивши пункти про демобілізацію та ротацію. Ці факти працюють не на користь Верховної ради.
Нагадаємо, вчора Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію, з якого вилучили норму про демобілізацію.
Нагадаємо, у січні Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію, яким пропонується змінити порядок її проведення. Проєкт закону був ухвалений у першому читанні, після чого Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув понад 4 тисячі правок.
Тепер парламент повинен ухвалити законопроєкт у другому читанні. До нього ще можуть вноситися правки в ході голосування.
Законопроєкт під час розгляду у другому читанні не буде містити норми про демобілізацію військових після 36 місяців безперервної служби. Водночас у проєкті закону залишили норми щодо обмеження прав ухилянтів.
Також, речник Міноборони Дмитро Лазуткін заявив, що розробка проєкту закону щодо демобілізації українських військових почнеться найближчим часом.
15 травня у Стамбулі можуть відбутись прямі переговори між Україною та Росією, які Трамп називав…
Окупанти бажають "імітувати" українські товари, які продаються на загарбаних територіях найкраще.
Починаючи з 2022 року, кількість таких пацієнтів зросла удвічі, а по деяких напрямах навіть і…
28-річний австралієць загинув в Україні, працюючи на гуманітарну організацію. Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе підтвердив цю…
Більшість потенційних присяжних жінок мали досвід сексуального або домашнього насильства, або знали когось, хто його…
Глава дипломатії Євросоюзу Кая Каллас заявила, що Росія повинна зупинити бойові дії, перш ніж розпочинати…