Щоб посадити Путіна за стіл переговорів, потрібен удар в обличчя на кшталт нокауту Майка Тайсона, пише видання.
MINSK, BELARUS - MAY 24 (RUSSIA OUT) Russian President Vladimir Putin speaks during a joint press conference after Russian-Belarusian talks at the Palace of Independence, on May 24, 2024, in Minsk, Belarus. Vladimir Putin is having a two-day visit to Belarus. (Photo by Contributor/Getty Images)
Економіст та експерт з безпекових питань Марк Тот і колишній військовий розвідник Джонатан Світ у публікації у виданні The Hill переконують, що вся “імперія” Путіна захиталася, тож треба не дати йому встояти.
Уряд президента Сирії Башара Асада впав швидше, ніж уряд Афганістану в серпні 2021 року. Сирійські повстанці застали зненацька збройні сили Путіна і прокотилися Алеппо, змусивши росіян звільнити кілька військових баз.
Російський колоніалізм виснажується і на Кавказі. У середині листопада протестувальники штурмували парламент Абхазії, вимагаючи відставки Аслана Бжані через непопулярну інвестиційну угоду з Москвою, «яка, як побоювалися критики, розчистить шлях для багатих російських осіб і бізнесу скуповувати нерухомість у пишному Чорноморському регіоні, виставляючи ціни на місцевих жителів».
Грузини все ще оговтуються від результатів жовтневих виборів, які, як стверджує президентка Саломе Зурабішвілі, були вкрадені в рамках “російської спецоперації”. 28 листопада вони вийшли на вулиці столиці Тбілісі, коли прем’єр-міністр Dream Party Іраклій Кобахідзе оголосив, що призупиняє переговори про вступ до Європейського Союзу.
З того часу тривають протести. Демонстрації відбулися щонайменше у восьми містах, коли «десятки тисяч грузинів знову вийшли на вулиці».
Росія перенапружена. Якщо проросійський уряд на чолі з партією «Грузинська мрія» зазнає краху, Абхазія і Південна Осетія можуть повернутися в гру для Грузії. Значно ослаблені звичайні російські збройні сили можуть бути не в змозі утримати ці окуповані Росією території. Втрата порту в Абхазії завдала б шкоди російському впливу в Чорному морі.
До цих проблем додалося ще одне публічне приниження на адресу Путіна. Під час свого візиту до Астани на саміт Організації Договору про колективну безпеку Путін назвав Казахстан «російськомовною країною». Але коли президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до учасників саміту, він зробив це своєю рідною казахською мовою.
Це вже друга країна в Договорі про безпеку, де домінує Росія, яка публічно ображає Росію. У липні прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підтвердив, що Вірменія планує вийти з нього.
Тим часом в Україні російські втрати продовжують зростати приголомшливими темпами. Лише в листопаді, попри успіхи на Донецькому напрямку, Росія втратила понад 45 720 осіб, 307 танків, 899 бойових броньованих машин і 884 артилерійські установки. У листопаді також було встановлено новий одноденний рекорд втрат — 2030 російських військовослужбовців. Для порівняння, з 1979 по 1989 рік в Афганістані загинуло лише 14 500 російських солдатів.
Проте, всупереч всьому цьому, Путін залишається непохитним у своїй рішучості виграти війну за будь-яку ціну. Попри економічні негаразди, він продовжує подвоювати зусилля щодо України. 1 грудня він затвердив бюджетний план на 2025 рік, який збільшує військові витрати з 28,3% до 32,5% — 13,5 трильйонів рублів (наразі це 145 мільярдів доларів). Це не схоже на людину, відкриту до переговорів.
“Щоб посадити Путіна за стіл переговорів, потрібен удар в обличчя на кшталт нокауту Майка Тайсона. Необмежене використання високоточної зброї глибокого ураження — це частина рішення. Так само як і дозвіл Україні перехоплювати російські і північнокорейські війська, техніку і боєприпаси в морських портах, аеродромах, на залізничних станціях і в місцях збору в Росії до того, як вони прибудуть на поле бою в Україні. Ці можливості створюють простір для маневру українських військ на лінії фронту, щоб зрештою витіснити російські війська зі своєї країни. США мають використати воїнський дух генералів Паттона і Гранта і допомогти Україні вибити останню фігуру Дженги”, — пише видання.
23 та 24 квітня на станції метро «Позняки» відбудеться ярмарок вакансій. Із 9:00 до 13:00…
Якщо Трамп відмовиться від України, Велика Британія і Європа будуть змушені заповнити цю прогалину. Оскільки…
Українською пам’ятник «озвучив» офіційний голос S.T.A.L.K.E.R.2 Олександр Лаптій, а англійською — американський актор, зірка кіносаги…
Китай запровадив санкції проти деяких членів Конгресу США, урядовців і керівників неурядових організацій за «кричущу…
Містяни збирають кошти на лікування найстарішого цукрового клену на столичному Подолі.
Південна Корея успішно вивела на орбіту четвертий військовий супутник-розвідник, запущений з космічної бази США у Флориді на ракеті SpaceX Falcon…