Схвалення Палатою представників США пакета допомоги Україні не відбулось надто пізно. Водночас зволікання мало наслідки.
BRUSSELS, BELGIUM - APRIL 03: NATO Secretary General Jens Stoltenberg speaks to the press after his arrival at NATO headquarters on the first day of the NATO Foreign Ministers' Meeting on April 03, 2024 in Brussels, Belgium. The meeting of foreign ministers from NATO countries coincided with the 75th anniversary of the alliance's founding. (Photo by Omar Havana/Getty Images)
Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в ефірі телеканалу MSNBC.
“Ще не пізно, але, звичайно, затримка мала реальні наслідки”, – заявив Столтенберг, відповідаючи на питання, чи прибуде допомога США вчасно, аби змінити ситуацію.
Протягом останніх місяців, як зауважив генеральний секретар, ворог на окремих ділянках фронту мав перевагу над Україною через її відставання в озброєнні.
“Але ще не пізно. Українці продемонстрували величезну майстерність у захисті своєї країни. Ми повинні пам’ятати, з чого ми починали на початку цієї війни”, – додав генеральний секретар, пригадавши прогнози “експертів” про захоплення Києва “за три дні”.
Генсек відзначив, що від початку повномасштабної війни Україна звільнила 50% окупованих ворогом територій.
“Вони (українці – ред.) здатні збивати російські ракети й завдавати глибоких ударів, а також відкрили коридор у Чорному морі. Тож за умови, що ми надамо зброю, українці переможуть”, – заявив Столтенберг.
Нагадаємо, Палата представників США також схвалила законопроєкт про фінансування допомоги Україні. Тепер це питання має розглянути американський Сенат у вівторок, 23 квітня, а потім підписати президент США Джо Байден.
Детально про новий ухвалений пакет допомоги Україні читайте в матеріалі КИЇВ24.
Конгрес США ще з минулої осені не може дійти згоди щодо прохання президента Джо Байдена виділити нові кошти на фінансування допомоги Україні.
Цьогоріч Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає виділення близько 60 млрд доларів на фінансування допомоги нашій країні. Документ передали до Палати представників, але там його не виносили на розгляд.
Проти сенатського законопроєкту виступав спікер Джонсон. Він заявляв, що хоче, щоб у документі також були жорсткі заходи щодо охорони американських кордонів від мігрантів.
Згодом Майк Джонсон оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Спікер Палати представників США представив чотири окремі документи, три з яких зосереджені на підтримці, а останній – стосується пріоритетів національної безпеки.
У Лондоні розпочалася зустріч українських і британських міністрів оборони і закордонних справ. Йтиметься про шляхи…
Державне бюро розслідувань провело обшуки в адвокатки Світлани Панаіотіді. Вона обіймала посаду ексзаступниці міністра економіки…
Щороку 23 квітня Україна відзначає День психолога — свято, присвячене спеціалістам, які допомагають людям долати…
У місті Тетіїв Київської області відкриється філія Оптико-механічного фахового коледжу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
На зустрічі в Лондоні Францію представлятимуть дипломатичний радник президента Еммануель Бонн та політичний директор МЗС…
Російські війська просунулися біля Сухої Балки та Ясенового Донецької області.