Використання Україною ATACMS в Курську дасть негайні переваги для покращення її все більш похмурого становища на фронті. Розгортання Росією 10 000 північнокорейських військ у Курській області, на думку багатьох, є асиметричною відплатою за те, що Україна отримала дозвіл на використання зброї класу НАТО проти російських об'єктів.
Привид повернення новообраного президента Дональда Трампа до Білого дому та обіцянки скоротити американську допомогу Україні запізніло підштовхнули Байдена до рішучих дій, пише британське видання The Telegraph.
“Викриття блефу РФ шляхом розширення використання Україною ATACMS може утримати президента Путіна від набору додаткових північнокорейських військових контингентів у 2025 році. Це також може дозволити Україні з більшою регулярністю завдавати ударів по Курському аеродрому “Східний”, військовому об’єкту, де, за повідомленнями, базуються літаки МіГ-29 і системи ППО “Панцир С-1”, — йдеться у статті.
Справжнє значення рішення Байдена залежить від гнучкості, яку США надають українським військам. Оскільки Україна вже використовувала HIMARS меншої дальності під час транскордонних ударів навколо Харкова, США можуть схвалити використання ATACMS для аналогічних цілей. Це ще більше ускладнить спроби Росії досягти військового прориву на Куп’янському напрямку, вважають експерти.
Проте залишається незрозумілим, чи дозволять США Україні використовувати свої ракети проти російських цілей, які розташовані далі від лінії фронту. Хоча РФ заздалегідь перемістила 90% літаків, які вона використовує для планерних бомбардувань, подалі від радіуса дії ATACMS, 17 авіабаз і щонайменше 250 великих військових об’єктів все ж знаходяться в радіусі їх досяжності.
Якщо рішення Байдена заохотить прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера послабити обмеження на використання ракет Storm Shadow, ці об’єкти стануть ще більш вразливими. Ймовірний удар українського безпілотника по російському заводу в Іжевську в неділю, який розташований за 1300 км від її кордонів, зруйнував російський ланцюжок виробництва безпілотників і засобів протиповітряної оборони. Забезпечення ширших дозволів на використання ATACM і Storm Shadow посилить технологічні прориви в Україні, пише The Telegraph.
“З наближенням інавгурації Трампа США нарешті повністю об’єдналися навколо справи перемоги України. Це багатообіцяльний поворот, але для України він може виявитися замалим і запізнілим”, — робить висновок автор матеріалу Самуель Рамані.
Нагадаємо, інформацію про дозвіл Франції та Британії бити вглиб РФ ракетами SCALP/Storm Shadow видалили зі статті Le Figaro. Офіційно про такі дозволи для України не оголошували ні американці, ні британці, ні французи.
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.
Як зазначає Time, Папа Римський Франциск був новатором у тому, що виявляв готовність вислуховувати різні погляди щодо суперечливих…
Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…