За словами Зеленського, Російська Федерація докладала багато зусиль для того, щоб лідери та представники низки країн не відвідали Саміт миру у Швейцарії.
Ukraine's President Volodymyr Zelensky addresses the closing press conference of the Summit on peace in Ukraine, at the luxury Burgenstock resort, near Lucerne, on June 16, 2024. Dozens of countries meeting for a landmark international summit on peace in Ukraine agreed on June 16, 2024, that Kyiv should enter dialogue with Russia on ending the war, while strongly supporting Ukraine's independence and territorial integrity. (Photo by Dimitar DILKOFF / AFP) (Photo by DIMITAR DILKOFF/AFP via Getty Images)
Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції за результатами Саміту миру у Швейцарії.
У президента запитали, як він ставиться до того, що Китай або Бразилія можуть допомогти “звузити розбіжності” між Україною та Росією.
Він зазначив, що Україна готова буде слухати Китай та Бразилію, навіть якщо позиція цих країн щодо війни не збігається з рештою світу.
“Війна це не розбіжності. Це неповага до життя людей, свободи, демократії, цінностей. Росія окупант, Україна жертва. Це не розбіжності. Це не якесь дипломатичне непорозуміння. Ми не починали війну, ми не ведемо її на території Росії… Територіальну цілісність та суверенітет України визнали абсолютно всі учасники саміту”,— сказав Зеленський.
Він зауважив, що як тільки Бразилія та Китай доєднаються до тих принципів, які об’єднали країни на Саміті миру, Україна буде рада чути думки цих країн.
“Ми будемо раді чути їх думки, навіть якщо вони не збігаються з більшістю світу. Це нормально об’єднувати зусилля для завершення війни”, — сказав він.
Сьогодні, 16 червня, у Швейцарії пройшов другий день Саміту миру щодо України. У ньому взяли участь представники близько 100 країн та міжнародних організацій.
Метою саміту було обговорення та ухвалення консенсусу щодо трьох питань української “формули миру”: ядерна та продовольча безпека, звільнення полонених, у тому числі дітей.
За підсумками зустрічі лідерів була підписана спільна декларація. До неї долучились 80 країн та 4 організації. Серед тих, хто не підписав комюніке — Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.
Якою була спільна заява за підсумками швейцарського саміту — читайте в матеріалі КИЇВ24
The Washington Post повідомляє, що DOGE (Департамент державної ефективності США), який очолює мільярдер Ілон Маск,…
Південна Корея вивела на орбіту четвертий військовий супутник-розвідник, запущений з космічної бази у Флориді на…
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…