Заява Володимира Путіна про територіальні претензії до України — це велика помилка, яка корисна для України.
Ukraine's President Volodymyr Zelensky gestures as he addresses the closing press conference of the Summit on peace in Ukraine, at the luxury Burgenstock resort, near Lucerne, on June 16, 2024. Dozens of countries meeting for a landmark international summit on peace in Ukraine agreed on June 16, 2024, that Kyiv should enter dialogue with Russia on ending the war, while strongly supporting Ukraine's independence and territorial integrity. (Photo by MICHAEL BUHOLZER / POOL / AFP) (Photo by MICHAEL BUHOLZER/POOL/AFP via Getty Images)
Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками Саміту миру у Швейцарії.
“Мир не потрібен їм, це факт. Мир потрібен всім нам”, — сказав він, зазначивши, що в конференції у Швейцарії взяли участь країни, де мешкає більшість світу.
За його словами, Росія припустилася багатьох трагічних історичних помилок, починаючи з окупації Криму.
Коментуючи заяву Путіна перед самітом, Зеленський зазначив, що “також помилка зривати Саміт миру, виходячи з таким меседжем”.
“При цьому серйозна помилка, людина, яка пропонує вийти ще з якихось наших територій, які під нашим контролем. Тобто людина, яка хоче закінчити війну, вона може говорити будь-що, навіть про заморожений конфлікт, який нас не влаштовує. Але тут людина абсолютно провокувала весь світ та лякала, говорячи, що не хоче закінчувати війну, а хоче захоплювати території”, — додав Зеленський.
Як зауважив глава держави, “це велика помилка, яка для нас корисна”.
“Тут, за лаштунками, країни говорили, що цим меседжем Путін передав всьому світу, що все, що він до цього говорив про реальне бажання закінчити війну, — помножене на нуль. Це говорили всі країни. Навіть ті, які мають інший погляд. Або мали”, — зазначив Зеленський.
Нагадаємо, що диктатор Володимир Путін виступив із заявою про те, що єдиним “мирним шляхом” є вихід ЗСУ з чотирьох українських областей, а також відмова України від вступу до НАТО.
Сьогодні, 16 червня, у Швейцарії пройшов другий день Саміту миру щодо України. У ньому взяли участь представники близько 100 країн та міжнародних організацій.
Метою саміту було обговорення та ухвалення консенсусу щодо трьох питань “української формули миру”: ядерна та продовольча безпека, звільнення полонених, у тому числі дітей.
За підсумками зустрічі лідерів була підписана спільна декларація. До неї долучились 80 країн та 4 організації. Серед тих, хто не підписав комюніке — Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.
Якими були головні заяви на Глобальному саміті миру вчора — читайте в матеріалі КИЇВ24.
У Києві судитимуть організовану групу, яка продавала «багатодітність» за 3000 доларів.
Відхід Папи Франциска знаменує початок нового етапу в історії Католицької церкви — процесу обрання чергового…
Президент України Володимир Зеленський планує здійснити візит до Риму і Ватикану з метою участі у…
Волонтери Kyiv Animal Rescue Group врятували бобра, який потрапив у халепу на київській Оболоні.
У Києві триває весняний двомісячник з благоустрою, в рамках якого особливу увагу приділяють боротьбі з…
У Харківській області на куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону оперативного призначення 15 бригади Національної гвардії…