Шевчишен і Татаров також брали участь у захисті дисертації іншого правоохоронця – Андрія Мельниченка, брата самого Татарова, який обіймає керівну посаду в Головному слідчому управлінні Нацполіції. У 2024 році Мельниченко очолив управління розслідування у структурі ГСУ Нацполіції, маючи попередній досвід викладача у Дніпрі.
Розслідування також встановило, що серед впливових посадовців із Новоукраїнки є Ігор Луговий, радник очільника департаменту забезпечення роботи голови Нацполіції України, та його брат Віктор Луговий, який керує слідством Нацполіції Київської області. Останній працює разом із двома іншими вихідцями з Новоукраїнки: своїм заступником В’ячеславом Матвійчуком і начальником одного з відділів Віталієм Кушнєровим. Кушнєров також писав дисертацію під керівництвом Татарова.
Ще одним впливовим правоохоронцем із Кіровоградщини є Микола Клівняк, який працює заступником Лугового. До цієї ж групи належить Артем Козаченко, старший слідчий Київського теруправління Державного бюро розслідувань та однокурсник Лугового.
У Головному слідчому управлінні ДБР працюють Вадим Загамула і Станіслав Стратонов, які також мають зв’язок із Татаровим. Їхні наукові роботи та дисертації написані під його керівництвом. Заступник керівника слідчого відділу у київському ДБР Артем Спусканюк теж пов’язаний із Татаровим.
Стратонов захищав дисертацію під керівництвом Татарова, а його опонентами були Шевчишен та Олександр Тарасенко – ще один правоохоронець із Новоукраїнки, який нині очолює департамент освіти, науки та спорту МВС.
Минулого року новим заступником Олександра Тарасенка у МВС став Вадим Пянковський, який раніше працював у Бюро економічної безпеки. Він без успіху балотувався до Київради від “Опозиційної платформи – За життя” у 2020 році. Як й інші, Пянковський є вихідцем із Новоукраїнки.
Журналісти “Схем” звернулися по коментарі до правоохоронців, запитуючи про їхні зв’язки з Олегом Татаровим. Усі четверо представників ДБР, згаданих у матеріалі, заперечили будь-які контакти з Татаровим, стверджуючи, що посади отримали через конкурсний відбір, а їхня незалежність гарантована законом. Інші посадовці з правоохоронних органів залишили запити журналістів без відповіді.
Сам Олег Татаров на момент публікації матеріалу також не відповів на запит журналістів.
Нагадаємо, Татаров вважається негласним координатором діяльності правоохоронних органів з боку Офісу президента. Ще у 2020 році НАБУ оголосили йому про підозру в причетності до давання хабаря за фальсифікацію експертизи в епізоді про заволодіння коштами Національної гвардії. Щоправда, згодом справу забрали до СБУ, а у 2022 році її закрили. Отож, Татаров вийшов сухим із води і сьогодні залишається на посаді.
Олег Татаров – колишній начальник Головного слідчого управління МВС України часів Януковича, який за часів Євромайдану, особисто переконував ЗМІ та закордонних послів, що мітингувальники стріляють самі в себе.
Він також заявляв, що силовики силоміць розганяли протестувальників на Майдані Незалежності під час протестів у 2014 році, тому що “допомагали розчистити територію центру Києва вночі, щоб не заважати проїзду транспорту”. Водночас він наголошував, що міліція не “застосувала сили і спецзасобів”.