Через численні порушення Угорщину можуть позбавити головування в ЄС на ротаційній основі у 2024 році.
BRUSSELS, BELGIUM - MARCH 23: Viktor Orban Prime Minister of Hungary attends the European Union Council Meeting on March 23, 2023 in Brussels, Belgium. On the agenda of the Council's two-day meeting are human rights violations in Iran, the deteriorating humanitarian situation in Afghanistan, and food security in Europe. (Photo by Pier Marco Tacca/Getty Images)
Резолюцію такого змісту наступного тижня планують ухвалити депутати Європарламенту, повідомляє видання Euractiv.
Проєкт резолюції, з яким ознайомилось видання, підтримали основні партії Європарламенту. Угорщина має очолити Раду ЄС з липня 2024 року, менш ніж через місяць після наступних європейських виборів.
Головуюча на ротаційній основі у Раді ЄС країна відповідає за формування переговорів щодо законів ЄС. Резолюція «ставить під сумнів, як Угорщина зможе надійно виконати це завдання у 2024 році, враховуючи її невідповідність законодавству ЄС і цінностям, закріпленим у статті 2 Договору про заснування Європейського Союзу, а також принципу щирого співробітництва».
Резолюція закликає уряди ЄС «знайти належне рішення якомога швидше» і «нагадує, що Європарламент може вжити відповідних заходів, якщо таке рішення не буде знайдено».
У відповідь речник угорського уряду Золтан Ковач звинуватив депутатів Європарламенту в тому, що їм «не подобається миротворча позиція Угорщини і вони прагнуть втягнути нас у конфлікт». Ковач мав на увазі позицію Угорщини щодо вторгнення Росії в Україну, через яку Будапешт часто гальмував санкції проти Росії і виступав проти військової та гуманітарної допомоги Україні.
Резолюція також звинувачує уряд Віктора Орбана у «системній корупції» і «засуджує антиєвропейські комунікаційні кампанії угорського уряду, які є частиною стратегії уряду, спрямованої на відволікання уваги від невідповідності цінностям, закріпленим у статті 2 Договору про Європейський Союз».
Уряд прем’єр-міністра Орбана в останні роки перебуває в майже постійному конфлікті з інституціями ЄС, насамперед через суперечки щодо незалежності судової влади, свободи преси, громадянського суспільства та верховенства права.
Як ми писали, днями Угорщина заблокувала транш на закупівлю озброєнь для України. Крім того, у Сенаті США готують санкції проти Угорщини.
ТАкож Угорщина станом на 26 травня — єдина країна ЄС, яка не зняла односторонні обмеження на імпорт з України.
А очільник міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто літав у Китай, з метою обговорити так званий «мирний план» Пекіна щодо війни в Україні.
Фото: gettyimages
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.