Резолюцію такого змісту наступного тижня планують ухвалити депутати Європарламенту, повідомляє видання Euractiv.

Проєкт резолюції, з яким ознайомилось видання, підтримали основні партії Європарламенту. Угорщина має очолити Раду ЄС з липня 2024 року, менш ніж через місяць після наступних європейських виборів.

Головуюча на ротаційній основі у Раді ЄС країна відповідає за формування переговорів щодо законів ЄС. Резолюція «ставить під сумнів, як Угорщина зможе надійно виконати це завдання у 2024 році, враховуючи її невідповідність законодавству ЄС і цінностям, закріпленим у статті 2 Договору про заснування Європейського Союзу, а також принципу щирого співробітництва».

Резолюція закликає уряди ЄС «знайти належне рішення якомога швидше» і «нагадує, що Європарламент може вжити відповідних заходів, якщо таке рішення не буде знайдено».

У відповідь речник угорського уряду Золтан Ковач звинуватив депутатів Європарламенту в тому, що їм «не подобається миротворча позиція Угорщини і вони прагнуть втягнути нас у конфлікт». Ковач мав на увазі позицію Угорщини щодо вторгнення Росії в Україну, через яку Будапешт часто гальмував санкції проти Росії і виступав проти військової та гуманітарної допомоги Україні.

Резолюція також звинувачує уряд Віктора Орбана у «системній корупції» і «засуджує антиєвропейські комунікаційні кампанії угорського уряду, які є частиною стратегії уряду, спрямованої на відволікання уваги від невідповідності цінностям, закріпленим у статті 2 Договору про Європейський Союз».

Уряд прем’єр-міністра Орбана в останні роки перебуває в майже постійному конфлікті з інституціями ЄС, насамперед через суперечки щодо незалежності судової влади, свободи преси, громадянського суспільства та верховенства права.

Як ми писали, днями Угорщина заблокувала транш на закупівлю озброєнь для України. Крім того, у Сенаті США готують санкції проти Угорщини.

ТАкож Угорщина станом на 26 травня — єдина країна ЄС, яка не зняла односторонні обмеження на імпорт з України.

А очільник міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто літав у Китай, з метою обговорити так званий «мирний план» Пекіна щодо війни в Україні.

Фото: gettyimages