Цього тижня через обстріли та пожежу було зруйновано зовнішню станцію радіаційного моніторингу поблизу Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).
NIKOPOL, UKRAINE - JUNE 9, 2023 - The Zaporizhzhia Nuclear Power Plant that is temporarily occupied by Russian invaders is seen on the opposite bank of the Dnipro River as the level of water in the Kakhovka Reservoir continues to decrease after the Khakhovka Dam was blown up by Russian occupiers, Nikopol, Dnipropetrovsk Region, central Ukraine. (Photo credit should read Dmytro Smolienko / Ukrinform/Future Publishing via Getty Images)
Про це МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії) повідомило на своєму сайті.
За словами гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, це ще більше знизило ефективність здатності виявляти та вимірювати будь-які радіоактивні викиди під час аварійних ситуацій.
Втрата однієї станції радіаційного моніторингу не має прямого впливу на безпеку на ЗАЕС, але вона є частиною безперервного послаблення заходів безпеки під час війни, що залишається глибоким джерелом занепокоєння.
Зазначається, що станція знаходилася приблизно за 16 кілометрів від ЗАЕС.
У МАГАТЕ додають, що наразі функціонують лише 4 із 14 станцій, які діяли до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Гроссі нагадав, що останній інцидент стався лише за кілька днів після того, як 16-годинна відсутність електроенергії в Енергодарі призвела до тимчасової зупинки роботи деяких станцій радіологічного моніторингу довкілля після того, як у них розрядилася резервна батарея.
Нагадаємо, найбільша в Європі АЕС була окупована росіянами у перші дні повномасштабного вторгнення. Тоді росіяни розмістили на території ЗАЕС військову техніку. За весь час окупації станція кілька разів вимикалася від енергосистем України.
Зазначається, якщо у генераторів Запорізької АЕС закінчиться паливо під час вимкнення електроенергії, може статися розплавлення, як на Фукусімі. Про це заявив керівник “Енергоатому” Петро Котін.
Він додав, що наразі всі шість реакторів перебувають у режимі холодної зупинки, тобто вони не виробляють енергію і не містять палива.
Окрім того, окупація ЗАЕС дуже впливає на стан енергосистеми в Україні напряму. За словами директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, для відновлення потужностей енергосистеми України нам потрібно десь 2 роки. Це у випадку, якщо не вдасться включити в роботу хоча б 2-3 енергоблоки ЗАЕС.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.