Міністерство закордонних справ заявило, що шкодує про рішення влади африканської країни Ніґеру розірвати дипломатичні відносини. Однак Україна рішуче відкидає звинувачення в підтримці "терористичних груп".
Про це йдеться у заяві МЗС Україні.
Рішення Ніґеру розірвати дипломатичні відносини з Києвом у міністерстві назвали “жестом солідарності з тими, хто обрав шлях на зближення з державою-терористом Росією”.
Наведені у заяві представника уряду цієї країни звинувачення на адресу України не витримують жодної критики, є безпідставними та такими, що не відповідають дійсності.
У зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що Україна рішуче відкидає будь-які звинувачення на свою адресу у нібито “підтримці нею міжнародного тероризму, порушенні Статуту ООН та міжнародного права”.
В МЗС наголосили, що Росія дестабілізує міжнародну безпекову та політичну ситуацію, поширює хаос і конфронтацію в усіх куточках світу, включно з Африканським континентом.
Водночас в Україні “щиро налаштовані й надалі розбудовувати з усіма державами Африки взаємовигідні стосунки на засадах рівності, невтручання у внутрішні справи, поваги до суверенітету й територіальної цілісності країн у міжнародно визнаних кордонах та неухильного дотримання міжнародного права, цілей і принципів статуту ООН”, додають в МЗС України.
Нагадаємо, Нігер розірвав дипломатичні відносини з Україною слідом за Малі, яка звинуватила Україну у підтримці дій повстанців-туарегів.
Місцеві повстанці-туареги в Республіці Малі на північному заході Африки влаштували засідку та знищили колону із десятками російських найманців ПВК “Вагнер”. При цьому у ГУР зазначили, що це не єдина операція, яка планується, та вже відбулись інші операції, про які просто не повідомляли у ЗМІ.
Зазначимо, що з 2022 року у Малі при владі перебуває хунта на чолі з полковником Гоїтою. Ця влада підтримує дружні відносини з Росією. Москва допомагає хунті утримувати захоплену владу за допомогою вагнерівців.
Водночас у МЗС України повідомляли, що діалог між країнами практично відсутній, офіційні контакти носять лише епізодичний характер. Окремого посла України в Малі немає – за сумісництвом ним був посол в Алжирі.
В складі української делегації на переговорах в Лондоні, які відбудуться 23 квітня, буде присутній керівник…
Сама Ноем під час великоднього заходу в Білому домі підтвердила журналістам, що її сумку вкрали,…
На питання про можливі деталі "мирної домовленості", яку США пропонують укласти між Україною та Росією,…
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…