Європейський Союз призупинив євроінтеграцію Грузії.
A Georgian demonstrator protests the controversial "foreign influence" bill by the gate of the parliament in Tbilisi on May 14, 2024. Georgia's parliament on May 14, 2024 adopted a controversial "foreign influence" law that has sparked weeks of mass protests against the measure, denounced as mirroring Russian legislation used to silence dissent. The bill requires non-governmental organisations and media outlets that receive more than 20 percent of their funding from abroad to register as bodies "pursuing the interests of a foreign power." (Photo by Vano SHLAMOV / AFP) (Photo by VANO SHLAMOV/AFP via Getty Images)
Про це розповів посол Європейського Союзу в Грузії Павел Герчинський.
На жаль, і мені шкода казати це, вони також погодилися зупинити процес приєднання Грузії до Європейського Союзу. Про це дуже чітко сказано у висновку Європейської ради. Прочитайте дуже уважно. Наміри нинішнього уряду Грузії незрозумілі для лідерів Євросоюзу. Закон про прозорість іноземного впливу явно є кроком назад.
Він уточнив, що це рішення лідери ЄС ухвалили 27 червня, коли зустрічалися у Брюсселі. Адже Грузія ухвалила закон “про іноагентів”, який сильно нагадує російський. Також посол наголосив, що грузинська влада має антиєвропейську та антизахідну риторику, протилежну за цінностями до вступу в Євросоюз.
“На жаль, наразі вступ Грузії до Євросоюзу призупинено. Це дійсно сумно і викликає розпач”, – сказав посол.
Нагадаємо, 1 травня парламент Грузії підтримав законопроєкт про “іноагентів” у другому читанні. Як свідчать результати голосування, документ підтримали 83 депутати. Переважно вони були з провладної партії “Грузинська мрія”.
Грузинський законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” порівнюють з російським законом про “іноагентів”. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають “іноземні інтереси”. Однак ця ініціатива спровокувала хвилю невдоволення серед громадян. У Тбілісі не вщухали протести.
Зазначимо, що президентка Саломе Зурабішвілі попросила протестувальників не провокувати силовиків, щоб уникнути зайвого насильства. Вона закликала залишити бічні ворота парламенту, бо там все одно нічого не відбувається, і не порушувати мирний характер акції.
Водночас президентка заявляла, що уважно стежить за всім, що відбувається, і стоїть на боці учасників протестів. За її словами, виступи мітингувальників показують настрій та цілеспрямованість грузинського народу.
Парламент Грузії 14 травня у третьому читанні остаточно схвалив закон “Про прозорість іноземного впливу” (закон “про іноагентів”), попри масштабні протести громадян.
А вже 3 червня спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон “про іноагентів” (“Про прозорість іноземного впливу”). Про це він повідомляв на брифінгу у будівлі законодавчого органу.
У Києві триває весняний двомісячник з благоустрою, в рамках якого особливу увагу приділяють боротьбі з…
У Харківській області на куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону оперативного призначення 15 бригади Національної гвардії…
У Святошинському районі Києва сталася стрілянина, внаслідок якої чоловік отримав вогнепальне поранення.
21 квітня, в США відбувся Бостонський марафон, один з найпрестижніжих у світі, переможцем якого став…
Президент США Дональд Трамп продовжує змінювати інтер’єр Білого дому відповідно до власних уподобань. Нещодавно він…
Авіакомпанія Air India, що належить Tata Group, планує придбати літаки Boeing, купівля яких була скасована…