Про це пише видання Radio Prague International.
У понеділок, 19 лютого, чеські фермери прибули до Праги на 500 тракторах. Акцію протесту організували діячі профспілки. Очільник Об’єднання вільної профспілки Богумир Дуфек заявив, що головною вимогою фермерів є відмова Чехії від плану «Зеленого курсу для Європи» (Green Deal). Діячі профспілки хочуть передати список своїх вимог міністру сільського господарства країни Мареку Виборни.
Виборни заявив, що розуміє проблеми фермерів, однак розкритикував організаторів протесту. На його переконання, аграрії переслідують насамперед політичні цілі, і міністр не хоче обговорювати з ними зміни у секторі сільського господарства.
Через ці причини великі галузеві організації Чехії, зокрема Аграрна палата, Сільськогосподарський союз та Асоціація приватних землеробів, дистанціювалися від цієї акції протесту.
На ці протести також відреагував і прем’єр- міністр Чехії Петр Фіала. Він заявив, що «демонстрація має мало спільного з боротьбою за кращі умови для фермерів». З його слів, серед організаторів є люди, які не приховують підтримки Кремля.
Протести фермерів тривають вже багато тижнів не лише в Польщі, але й по всій Європі. Виробники виступають як проти неконтрольованого продовольства з України, так і проти правил ЄС, пов’язаних з Європейським зеленим курсом.
Так, польські фермери оголосили про новий загальнонаціональний страйк, який розпочався 9 лютого і має тривати до 10 березня. Протестувальники планують блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також дороги й автомагістралі по всій країні.
Це пов’язано із рішенням Європейської комісії продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.
Однак, вона також створює істотні проблеми для аграріїв з європейських країн.
У п’ятницю угорські фермери приєдналися до поляків та влаштували протест біля КПП «Захонь» на кордоні з Україною, виступаючи проти рішення Єврокомісії про продовження безмитного ввезення української продукції ще на рік.