У п’ятницю угорські фермери влаштували протест біля КПП «Захонь» на кордоні з Україною, виступаючи проти рішення Єврокомісії про продовження безмитного ввезення української продукції ще на рік.

КИЇВ24
Українська вантажівка. Фото: Getty Images

Про це повідомляє бізнесове угорське видання Világgazdaság.

Страйкарі виступають проти рішення Єврокомісії про продовження безмитного ввезення української продукції ще на рік. Демонстрацію організували Асоціація спілок угорських фермерів і фермерських кооперативів та Національна сільськогосподарська палата, які вважають рішення Єврокомісії неприйнятним.

Трактори та різні види сільськогосподарської техніки розтягнулися на сотні метрів поблизу угорсько-українського кордону.

Угорські аграрії наполягають, що продукти, які надходять з-за меж Європейського Союзу, повинні підпорядковуватися тим самим правилам, яких дотримуються фермери ЄС, і Брюссель повинен захистити інтереси своїх власних фермерів, «а не намагатися знищити європейське село своїми заходами».

Протестувальники також кажуть, що Україна експортує ГМО-продукти, і вони виступають проти цього.

Вони переконані, що Україна може зруйнувати європейське сільське господарство й багато виробників та переробників продуктів харчування в ЄС можуть збанкрутувати через надходження українських товарів.

Водночас рух вантажівок через КПП зберігається на інтенсивному рівні попередніх днів, повідомили «Українській правді» в Державній прикордонній службі України.

Нагадаємо, що польські фермери оголосили про новий загальнонаціональний страйк. Він розпочався 9 лютого і триватиме до 10 березня. Протестувальники планують блокувати всі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також дороги й автомагістралі по всій країні.

Це пов’язано із рішенням Європейської комісії продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік.

Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин