Це питання не настільки важливе, щоб воно могло вплинути на глобальні відносини між Польщею та Україною.
Про це розповів в ефірі КИЇВ24 колишній член уряду Польщі Пьотр Кульпа.
Не думаю, що це питання настільки важливе, щоб воно могло вплинути на глобальні відносини між Польщею та Україною. Насправді треба розуміти, що виробництво зерна в Україні – це питання кількох людей, трьох-чотирьох фірм, які скуповують це й з українцями, і в Україні, і як державою, мають дуже мало просторів. Це не національний інтерес, я так це бачу. Це не національний інтерес, це, як Юрій Романенко написав у своєму сьогоднішньому коментарі — питання кількох бариг, які замість того, щоб використовувати коридор, який дають сусіди, які підтримують Україну… просто відкинули ці країни таким чином, щоб бити по підтримці України. Це точно не буде впливати на відносини. Думаю, що питання не стосується Польщі, а стосується глобальної системи.
Раніше Європейська комісія досягла компромісу з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо української агропродукції. Щоб зняти блокаду імпорту з України, ЄК доведеться ввести заборону на ввіз української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника.
Водночас країни Європейського Союзу домовилися продовжити на рік скасування мит на імпорт з України, щоб допомогти її економіці під час війни з росією. Однак тарифи та квоти на найбільш чутливі сільськогосподарські продукти з України осталися збереженими. Це м’ясо, молочні продукти, цукор та деякі зернові.
19 липня стало відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підписали спільну декларацію щодо продовження заборони на ввезення зерна з України після 15 вересня.
Крім цього, 24 серпня Угорщина заявила, що самостійно продовжить заборону на імпорт українського зерна.
Також, польський міністр у справах ЄС Шимон Шинковський вель Сенк назвав українську скаргу до Світової організації торгівлі елементом тиску, який не є ефективним.
Крім цього, 11 вересня стало відомо, що Польща готує проєкт щодо продовження заборони на імпорт українського продовольства після 15 вересня.
12 вересня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна звернеться до арбітражу Світової організації торгівлі щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) у разі блокування Польщею експорту українського зерна.
Того ж дня Уряд Польщі ухвалив резолюцію щодо продовження заборони на імпорт українського зерна після завершення обмежень на рівні Європейського Союзу 15 вересня.
Також, 13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України не має підстав.
Фото: фейсбук
Чеський ексхокеїст Домінік Гашек заявив, що колишній президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв погрожував йому вбивством.
Цього тижня очікується черговий візит посланця Трампа Віткоффа до Москви.
Процес скринінгу (перевірка відповідності українського законодавства законодавству ЄС) у рамках перемовин з Україною про вступ…
Компанія заявила, що інвестує 50 мільярдів доларів у Сполучені Штати протягом наступних п'яти років, створивши…
Бернар Арно, найбагатша людина Європи та генеральний директор імперії предметів розкоші LVMH, розкритикував Європейський Союз…
Автори заяви, які представляють американські виші, розповіли про "безпрецедентне й надмірне політичне втручання, яке тепер…