Про це повідомляє міністр економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемара Буду в ефірі «Польського радіо».

До моїх повноважень входить видати відповідну постанову і я буду блокувати імпорт до Польщі. Я без вагань використаю цей інструмент цього тижня, у п’ятницю чи суботу. Вже готується проєкт постанови. Ми будемо керуватися принципом продовольчої безпеки.

Міністр додав, що Польща готова домовлятися з Єврокомісією. Проте країна має в пріоритеті інтереси польських фермерів. За словами Вальдемара, саме вони мають продавати польське зерно та отримувати за нього прийнятну ціну.

Він зазначив, що Єврокомісія рухається до рішення про скасування експортних обмежень. Йдеться про експорт українського продовольства у п’ять країн, а не про транзит.

За словами Буди, якщо не буде рішення з боку Єврокомісії щодо продовження експортного ембарго, то польська сторона ухвалить окреме рішення.

Що відомо про заборону на імпорт українського зерна

Раніше Європейська комісія досягла компромісу з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо української агропродукції. Щоб зняти блокаду імпорту з України, ЄК доведеться ввести заборону на ввіз української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника.

Водночас країни Європейського Союзу домовилися продовжити на рік скасування мит на імпорт з України, щоб допомогти її економіці під час війни з росією. Однак тарифи та квоти на найбільш чутливі сільськогосподарські продукти з України осталися збереженими. Це м’ясо, молочні продукти, цукор та деякі зернові.

19 липня стало відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підписалиспільну декларацію щодо продовження заборони на ввезення зерна з України після 15 вересня.

Крім цього, 24 серпня Угорщина заявила, що самостійно продовжить заборону на імпорт українського зерна.

Також, польський міністр у справах ЄС Шимон Шинковський вель Сенк назвав українську скаргу до Світової організації торгівлі елементом тиску, який не є ефективним.

Фото: відкриті джерела