Раніше про такий намір повідомив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь, передає Reuters.

Ми їдемо до Варшави, щоб зміцнити співпрацю п’яти країн і підписати декларацію або угоду, в якій ми проситимемо ЄС продовжити заборону після 15 вересня.

Видання пише, що країни Центральної Європи побоюються, що припинення «зернової угоди» може призвести до збільшення потоків зерна та виникнення вузьких місць у цих п’яти країнах.

За словами Надя, п’ять країн проситимуть залишити заборону на імпорт чотирьох українських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Водночас транзитні поставки продовжаться.

Проте міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що Варшава готова поліпшити транзит через Польщу за умови, що Євросоюз допоможе з інфраструктурою.

Надь також наголосив, наземне транспортування зерна є дорогим і запропонував ЄС запропонувати Україні або судноплавним компаніям прогресивну субсидію на транзитні перевезення, щоб дозволити відвантажувати зерно в альтернативні порти для уникнення навантаження на європейські ринки.

Нагадаємо, що раніше Європейська комісія досягла компромісу з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо української агропродукції. Щоб зняти блокаду імпорту з України, ЄК доведеться ввести заборону на ввіз української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника.

Водночас країни Європейського Союзу домовилися продовжити на рік скасування мит на імпорт з України, щоб допомогти її економіці під час війни з росією. Однак тарифи та квоти на найбільш чутливі сільськогосподарські продукти з України осталися збереженими. Це м’ясо, молочні продукти, цукор та деякі зернові.

Фото: getty images