Данія не направлятиме міністрів на неофіційні урядові зустрічі, пов'язані з головуванням Угорщини в ЄС у липні, на знак протесту проти "мирних ініціатив" прем'єр-міністра Віктора Орбана.
Про це заявив міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен, повідомляє Reuters.
“Уряд хоче чітко дистанціюватися від того, як Угорщина поводилася з Україною в перші тижні головування”, – заявив він.
За словами міністра, поки що Данія направлятиме цивільних службовців тільки для висвітлення неофіційних міністерських зустрічей в Угорщині.
Зазначимо, після поїздок Орбана до Китаю та Росії шість країн заявили, що не відправлятимуть своїх міністрів на засідання Угорщини, які будуть організовані в рамках її головування в Раді ЄС. Зокрема, бойкот оголосили Швеція, Естонія, Латвія, Литва, Польща та Фінляндія.
При цьому Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує візит Орбана до Росії, в якій йдеться про те, що асамблея ЄС “вважає, що це порушення має спричинити наслідки для Угорщини”.
Свій “вояж” Віктор Орбан розпочав 2 липня, одразу після початку головування Угорщини в Раді ЄС. Він здійснив перший візит до Києва та зустрівся із Зеленським. Зокрема прем’єр-міністр запропонував Зеленському припинити вогонь перед початком мирних переговорів з Росією.
Після чого вирушив до Москви, де провів зустрічі з Володимиром Путіним. Свою поїздку до Росії Орбан назвав “миротворчою”.
Пізніше Орбан попрямував до Азербайджану, де виступив на неформальному саміті Організації тюркських держав, і до Китаю, де зустрівся з Сі Цзіньпіном, а також оголосив про інші візити.
За підсумками візиту в Україну і Росію Орбан написав голові Євроради Шарлю Мішелю і главам країн-членів Європейського Союзу непублічний лист. У листі йдеться, що президент РФ був здивований тим, що президент України відкинув тимчасове припинення вогню.
Володимир Зеленський заявив, що між Україною та РФ не може бути жодного посередництва, крім консолідованих зусиль сильних держав світу, які здатні змусити главу Кремля Володимира Путіна припинити війну. Водночас Путін відмовляється від прямих переговорів та схиляється до варіанту “стамбульського миру”.
У ЄС почали говорити про те, щоб покарати Угорщину та уряд Віктора Орбана за його міжнародну активність і фейкове “посередництво” щодо припинення війни в Україні − зокрема кажуть про можливість дострокового закінчення головування Угорщини в Раді ЄС. Зокрема, міністри закордонних справ країн ЄС можуть проігнорувати саміт глав МЗС, який пройде в Угорщині, щоб продемонструвати невдоволення неузгодженою зовнішньополітичною діяльністю Віктора Орбана.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.