Categories: Без рубрики

Довкола земельного закону про добросовісного набувача почалася битва петицій

Прихильники й противники закону про добросовісного набувача (який обмежує термін, протягом якого незаконно відчужені землі можна повернути у державну та комунальну власність) почали битву петицій на сайті президента України.

Минулого тижня петицію з закликом ветувати закон запустив колишній мер Глухова, бізнесмен Мішель Терещенко.

Станом на 14:40 понеділка, 24 березня, її підписали понад 18 000 людей.

Усупереч назві, законопроєкт спрямований на захист недобросовісних набувачів, тих, хто незаконно, через підставних осіб, отримав у приватну власність землі, які належать державі та територіальним громадам. Ідеться про ліси, водойми та прибережні смуги, пам’ятки археології, землі оборони, які водночас можуть бути лісами, землі природно-заповідного фонду“, – йдеться в петиції.

У ній вказано, що норми законопроєкту мають зворотну дію в часі, тому повернути землі, за якими зараз тривають суди, буде неможливо.

За закон про добросовісного набувача проголосували 273 депутатів парламенту. Його публічно підтримали багато представників бізнесу, зокрема фігуранти земельних скандалів Ігор Мазепа (Concorde Capital) та Олександр Косован (MacPaw).

Ініціатор закону Ігор Фріс у понеділок повідомив, що представники бізнесу зареєстрували контрпетицію.

Закон врегульовує ситуацію, коли особа, яка придбала майно або земельні ділянки, не знала, і не могла знати, що відповідні об’єкти було відчужено незаконно. Такий підхід є вкрай важливим для розвитку бізнес-спільноти (національної чи міжнародної), оскільки інвестори не мають бути відповідальними за помилки, допущені органами державної влади у далекому минулому“, – йдеться в петиції.

Її ініціатор вважає, що десяти років більш ніж достатньо для перегляду законності дій щодо набуття особою права власності.

Згідно з законом, право на витребування зберігається для особливих категорій майна: об’єктів критичної інфраструктури, стратегічних об’єктів державної власності, об’єктів культурної спадщини, об’єктів природно-заповідного фонду, гідротехнічних споруд тощо.

Закон також передбачає, що у разі витребування майна на користь держави чи громади, вони мають спочатку внести ринкову вартість майна на депозитний рахунок суду для компенсації добросовісному набувачу.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, що Володимира Зеленського просять ветувати законопроєкт № 12089, який дозволить фактично легалізувати землю лісів, прибережних смуг памʼяток археології, зокрема, набуті внаслідок реалізації нелегальних схем “дерибану”.

Recent Posts

27 квітня — Провідна неділя. Все про традиції, значення та чому неварто нести на могили штучні квіти

Провідна неділя — це особливий день у християнській традиції, коли люди вшановують пам’ять померлих, відвідують…

7 години ago

Угода про рідкоземельні мінерали має бути підписана негайно — Трамп

Також американський президент додав, що «робота над загальною мирною угодою між Росією та Україною йде…

7 години ago

Росія під час удару по Павлограду знищила базу медичного батальйону «Госпітальєри»

Російські війська знищили базу батальйону "Госпітальєри" у Павлограді, Яна Зінкевич оголосила збір коштів на відновлення.

8 години ago

Макрон не проводитиме жодних дипломатичних зустрічей на похороні Папи Римського

Раніше стало відомо, що на похороні Папи Римського очікується присутність 50 президентів та 10 монархів. Загалом у Ватикані в суботу…

8 години ago

Слухала російську музику в День жалоби. У Києві жінку притягнуто до адміністративної відповідальності

Все це відбулось в день, коли столиця перебувала в жалобі за жертвами масованої ракетної атаки…

8 години ago

Посол Росії в Німеччині Нечаєв прийшов без запрошення на пам’ятні заходи у Німеччині

Минулого тижня Нечаєв без запрошення з'явився на меморіалі Зеєловських висот з охороною, російським вінком та білоруським колегою.

8 години ago