Президент України Володимир Зеленський та президентка Молдови Мая Санду провели телефонну розмову. Вони привітали одне одного з рекомендацією Єврокомісії почати переговори про вступ обох країн до ЄС.
CHISINAU, MOLDOVA - JUNE 01: President of Moldova Maia Sandu (R) welcomes President of Ukraine Volodymyr Zelensky ahead of the European Political Community (EPC) Summit in Bulboaca at the European Political Community summit on June 1, 2023 near Chisinau, Moldova. The semiannual summit was created last year after the Russian invasion of Ukraine, with the aim of bringing together a broader set of European leaders beyond the 27 members of the European Union. (Photo by Carl Court/Getty Images)
Про це Зеленський розповів у своєму Х.
Український президент зауважив, що це «історичний» день. За його словами, вони із Санду обмінялися привітаннями щодо рекомендації Єврокомісії почати з Україною і Молдовою перемовини про вступ до ЄС, а також домовилися координувати наступні кроки.
Зеленський зазначив, що, крім того, йшла мова про реалізацію запропонованої Україною “формули миру” та що він дякував Санду за участь представника Молдови в останній зустрічі радників на Мальті.
Також йшлося про допомогу України в евакуації громадян Молдови із Сектора Гази, Мая Санду повторила свою подяку за сприяння Києва у цьому процесі.
Своєю чергою, лідерка Молдови дзеркально привітала Україну.
Наші держави сьогодні відзначають подолання важливого етапу… Вітаю Україну та український народ з цим досягненням.
Нагадаємо, що сьогодні було оприлюднено звіт, в якому Європейська комісія рекомендувала Раді ЄС розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу. Це історичне рішення ухвалили на підставі звіту комісії, в якому йдеться, що Україна досягла суттєвого прогресу в реформуванні.
Пізніше пані посол Європейського союзу в Україні Катаріна Матернова передала прем’єр-міністрові України Денису Шмигалю звіт Єврокомісії.
Однак, щоб розпочати переговори, рішення Єврокомісії мають схвалити всі 27 держав ЄС. Якщо це станеться, Україна розпочне технічну роботу з підготовки процесу вступу, яка передбачає складання планів і перевірку рівня відповідності українського законодавства європейському.
Після цього розпочнеться етап перемов, який може тривати роками. Хорватія була останньою країною, що приєдналася до блоку, її заявку розглядали 10 років, перш ніж країну офіційно прийняли до ЄС у 2013 році.
Британія має намір значно збільшити виробництво вибухівки, щоб відмовитися від залежності від США і Франції…
Видання The Wall Street Journal у матеріалі зазначило, що Сполучені Штати очікують на відповідь Києва,…
Президент США Дональд Трамп заявив, що до нього звернулося багато світових лідерів та керівників підприємств…
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…
Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу…
Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна "укладуть угоду" наступного тижня й…