Команда Кабінету Міністрів України на виконання доручення президента України у п'ятницю, 23 лютого, працює на кордоні з Польщею. Вона має на меті підтримати сталість і ритмічність експорту, а також запустити альтернативні маршрути експорту та імпорту.
Кабмін: Фото: Олександр Кубраков.
Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
Міністр зазначив, що учасники вже розробили перелік рішень, які починають втілювати.
Стосовно експорту Українським коридором — ми також працюємо над організаційними та технічними питаннями розширенням пропускної здатності залізничних ліній до морських портів. Тут варто зазначити, що 93% української аграрної продукції йде саме через морські коридори
Крім того, за його міністра, 23 лютого погодили запуск порожніх вантажівок через пункт пропуску “Лужанка”. Ним зможуть виїжджати порожні фури без обмежень по вазі, а також рухатися пасажирські та вантажні автомобілі з максимальною вагою до 7,5 тонн. Остаточне рішення мають ухвалити угорські міністри.
З Румунією Україна продовжує говорити про пропуск транспорту з вантажем через “Красноїльск” та запуск порожніх через “Дяківці, пояснив міністр. Також опрацьовуються варіанти збільшення пропускної спроможності “Порубне”, “Дякове” та “Орлівки”. Планується розпочати реконструкцію пасажирського терміналу на “Ужгороді”, щоб розділити потоки транспорту та збільшити пропускну здатність для вантажних.
Наразі рух ускладнений на 4 пунктах пропуску польсько-українського кордону: Краківець – в’їзд в Україну; Шегині – в обидва боки; Рава-Руська – в обидва боки; Угринів – в обидва боки.
Українські водії страйкують поблизу ПП Краківець, Шегині, Рава-Руська з плакатами: “Зніміть блокаду поверніть українських водіїв додому”. Протести триватимуть до 15 березня, але якщо поляки далі блокуватимуть кордон, то українці продовжать свої акції.
Під час чергового протесту польських фермерів один з протестувальників прикріпив до своєї сільськогосподарської техніки плакат із написом “путін, наведи порядок і в Україні, і в Брюсселі, і з нашими урядовцями”. Поруч з ним був прикріплений прапор СРСР. Зеленський назвав ці проросійські гасла – “неправильними, антисолідарними та у випадку з українським зерном просто неправдивими”.
Пізніше стало відомо, що Польща включить прикордонні переходи з Україною, дороги та залізничні колії до списку об’єктів критичної інфраструктури. Польські страйкарі не матимуть права їх блокувати, заявив політичний аналітик та доктор історії, заступник директора Центру діалогу ім. Юліуш Мєрошевський.
Також, представники урядів Польщі та України зустрінуться 28 березня у Варшаві для розв’язання питання з блокуванням українсько-польського кордону, а до цього обидві країни працюватимуть на технічному рівні.
Війська РФ захопили села Мілове та Строївка у Харківській області. Крім того, як зазначається у…
Влада США запроваджує нові санкції проти мережі, що торгує контрабандною іранською нафтою та фінустанови терористичного…
Впродовж багатьох років ультраправі депутати Європарламенту могли розкрадати кошти ЄС. Зокрема, наразі розпущена група Ідентичність…
У Києві станом на ранок 4 липня спостерігається високий рівень забруднення повітря після масованого російського…
Унаслідок нічної атаки на Київ росіяни пошкодили п'ять автомобілів швидкої допомоги, які виїжджали на виклики…
У ніч на п’ятницю, 4 липня, дрони атакували Підмосков'я в Росії. У Сергієвому Посаді Московської…