Повістки поштою отримують і ті особи, які оновили дані, і ті, хто не з’являвся до ТЦК та СП. Водночас списки оповіщення військовозобов'язаних формує не територіальний центр комплектування (ТЦК).
KYIV, UKRAINE - JANUARY 18: A summons to appear at the military commissariat lies in one of the mailboxes of an apartment building on January 18, 2024 in Kyiv, Ukraine. Since the beginning of the large-scale Russian invasion against Ukraine in February 2022, Ukraine has been conducting a permanent mobilization of the males of conscription age. Males can receive a summons anywhere - at their place of residence or place of work, in public places (in shopping centers, on the streets, gas stations etc.). Evading conscription during martial law in the country is punishable by imprisonment for a term of 3 to 5 years. Currently, Ukraine is amending the law on mobilization due to the need to mobilize up to 450-500 thousand people. (Photo by Oleksii Samsonov /Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це в етері телемарафону заявив начальник адміністративного відділу районного територіального центру комплектування (РТЦК) у місті Києві Олег Коротченко.
Коротченко зазначив, що списки оповіщення формує не ТЦК (територіальний центр комплектування).
Певні алгоритми щодо внесення певних військовозобов’язаних до списків оповіщення створюються за ініціативою Міністерства оборони. Тобто конкретно вони обирають за допомогою засобів системи “Оберіг”, хто буде підлягати оповіщенню. Таким чином це працює.
У процесі надсилання повісток поштою основним завданням ТЦК є:
Коротченко пояснює, що за попередньо проведеним аналізом на місцях, зараз через “Укрпошту” отримують повістки як особи, які провели уточнення даних, в тому числі через “Резерв+”, так і ті, хто не з’являвся до ТЦК та СП.
Після того, як людина прийшла на пошту й отримала повістку, військовозобов’язана особа бере військово-обліковий документ і прибуває до ТЦК та СП за місцем перебування на обліку.
З’явитись до ТЦК та СП треба протягом 7 днів або у строки, визначені самою повісткою.
Постановою Кабміну № 560 визначено поважність причин неявки за повісткою і процедура їхнього підтвердження. Тобто визначений певний перелік і він має бути документально підтверджений. Якщо цього не буде зроблено, можуть бути наслідки адміністративної відповідальності.
За словами Коротченка, надсилання повісток військовозобов’язаним поштою показало певні проблемні моменти, які ще неунормовані. Наприклад:
Коротченко додав, що вся проблематика має бути проаналізована і подана до ініціатора (Міністерства оборони) впровадження такого механізму оповіщення військовозобов’язаних, щоб розв’язати це питання системно.
19 вересня ЗМІ писали про те, що “Укрпошта” почала розсилати перші повістки. Тоді поштовий оператор загалом отримав близько 6 тисяч повісток щодо виклику військовозобов’язаних до ТЦК.
Зазначимо, що листи з позначкою “Повістка ТЦК” поштар зобов’язаний вручити особисто адресату. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України. Якщо протягом 3 робочих днів після інформування поштою адресат не з’явився для отримання листа, працівник пошти робить відмітку “Адресат відсутній за вказаною адресою” і не пізніше наступного робочого дня повертає лист відправнику.
Якщо повістка не вручена особисто і її не забрали з пошти упродовж 3 днів, можна отримати штраф від ТЦК від 17 тисяч грн до 25,5 тисячі гривень.
Нагадаємо, від 4 жовтня після отримання повістки до ТЦК тепер потрібно з’явитися раніше: уряд встановив, що прибути до ТЦК за повісткою потрібно з населеного пункту, що є адміністративним центром області, протягом семи діб, а з інших населених пунктів — протягом десяти діб.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.