Про це в етері телемарафону заявив начальник адміністративного відділу районного територіального центру комплектування (РТЦК) у місті Києві Олег Коротченко.
Коротченко зазначив, що списки оповіщення формує не ТЦК (територіальний центр комплектування).
Певні алгоритми щодо внесення певних військовозобов’язаних до списків оповіщення створюються за ініціативою Міністерства оборони. Тобто конкретно вони обирають за допомогою засобів системи “Оберіг”, хто буде підлягати оповіщенню. Таким чином це працює.
У процесі надсилання повісток поштою основним завданням ТЦК є:
- саме формування повістки,
- її затвердження електронним підписом,
- передача,
- контроль за прибуттям військовозобов’язаних.
Хто отримує повістку поштою
Коротченко пояснює, що за попередньо проведеним аналізом на місцях, зараз через “Укрпошту” отримують повістки як особи, які провели уточнення даних, в тому числі через “Резерв+”, так і ті, хто не з’являвся до ТЦК та СП.
Після того, як людина прийшла на пошту й отримала повістку, військовозобов’язана особа бере військово-обліковий документ і прибуває до ТЦК та СП за місцем перебування на обліку.
З’явитись до ТЦК та СП треба протягом 7 днів або у строки, визначені самою повісткою.
Постановою Кабміну № 560 визначено поважність причин неявки за повісткою і процедура їхнього підтвердження. Тобто визначений певний перелік і він має бути документально підтверджений. Якщо цього не буде зроблено, можуть бути наслідки адміністративної відповідальності.
Які виникають проблеми
За словами Коротченка, надсилання повісток військовозобов’язаним поштою показало певні проблемні моменти, які ще неунормовані. Наприклад:
- виникли проблеми з оповіщення осіб, які мають підстави на відстрочку, мають бронювання,
- анонсовані механізми автоматичного бронювання і надання відстрочок до цього часу, поки не запрацювали, як це мало б бути,
- найбільша проблема пошти — це дуже довго.
Коротченко додав, що вся проблематика має бути проаналізована і подана до ініціатора (Міністерства оборони) впровадження такого механізму оповіщення військовозобов’язаних, щоб розв’язати це питання системно.
Повістки “Укрпоштою”
19 вересня ЗМІ писали про те, що “Укрпошта” почала розсилати перші повістки. Тоді поштовий оператор загалом отримав близько 6 тисяч повісток щодо виклику військовозобов’язаних до ТЦК.
Зазначимо, що листи з позначкою “Повістка ТЦК” поштар зобов’язаний вручити особисто адресату. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України. Якщо протягом 3 робочих днів після інформування поштою адресат не з’явився для отримання листа, працівник пошти робить відмітку “Адресат відсутній за вказаною адресою” і не пізніше наступного робочого дня повертає лист відправнику.
Якщо повістка не вручена особисто і її не забрали з пошти упродовж 3 днів, можна отримати штраф від ТЦК від 17 тисяч грн до 25,5 тисячі гривень.
Нагадаємо, від 4 жовтня після отримання повістки до ТЦК тепер потрібно з’явитися раніше: уряд встановив, що прибути до ТЦК за повісткою потрібно з населеного пункту, що є адміністративним центром області, протягом семи діб, а з інших населених пунктів — протягом десяти діб.