Про це пише «Судово-юридична газета».
Відповідно до прийнятих змін в законодавстві, після 16 липня передбачена можливість надсилати повістки Укрпоштою. Повістки віднині будуть надсилатися за тими адресами, які були вказані при оновленні військово-облікових даних.
В Ukrainian Military Pages пишуть, що представники Командування Сухопутних військ ЗС України повідомили про те, що 17 вересня, вперше відбувся централізований обмін повістками в електронному вигляді, — з усіх ТЦК повістки, підписані електронними підписами їхніх начальників, автоматично надійшли до серверів Укрпошти.
Зазначається, що загалом Укрпошта отримала близько 6 тисяч повісток щодо виклику військовозобов’язаних до ТЦК.
«Повістки, згенеровані Реєстром військовозобов’язаних і підписані електронними підписами начальників територіальних центрів комплектування ЗСУ, про що свідчить спеціальний QR-код, були надруковані Укрпоштою і тепер надсилаються за домашніми адресами військовозобов’язаних», — сказано у повідомленні.
На явку до ТЦК надано 14 днів.
Для тих, хто не проживає за вказаними адресами, передбачена відповідальність
Водночас нардеп від партії “Слуга народу” Ігор Фріс заявив в етері Новини.LIVE, що через неправильно оформлені відправлення повісток поштою може виникнути серйозний збій у системі доставки.
Народний обранець каже, що якщо пошта відзначить, що людина не проживає за своєю адресою, це може мати серйозні наслідки для неї.
Зокрема це може стати підставою для відкриття виконавчого провадження, арешту рахунків чи майна, навіть якщо людина не отримала повістку.
За його словами, людина може не знати про недоставлену повістку, але одночасно з цим отримати зобов’язання перед державою.