Турне спецпредставника Китаю Лі Хуея — це продовження так званої миротворчої місії, медіативної ролі Китаю. Вони цю роль підкреслюють для своїх партнерів, країн глобального півдня.
China's national flag in Hong Kong. Photographer: Paul Yeung/Bloomberg
Про це розповіла в ефірі КИЇВ24 голова правління Української асоціації китаєзнавців Віта Голод.
Коли сторони будуть готові розмовляти, Китай включиться у свою медіативну роль. Минулого року ми бачили приїзд Лі Хуея у травні. Він був у Києві, Варшаві, Брюсселі та Москві. По приїзду він дав велику пресконференцію на якій він озвучив те що почув. Але жодної конструктивної ролі ми не почули. Я б не очікувала на якийсь прорив зараз. Китай буде спостерігати. Основне, що зараз турбує Китай та весь світ, це вибори в США.
Нагадаємо, уряд Китаю заявив про намір відправити свого спецпредставника в Київ у березні.
Раніше на полях Мюнхенської конференції з безпеки відбулася зустріч Кулеби з Ван І. МЗС України повідомляло, що міністри обговорили низку питань, зокрема двосторонні відносини, торгівлю, необхідність встановлення справедливого та стійкого миру в Україні.
На зустрічі китайська сторона запевнила, що не постачає зброю до РФ. У китайському міністерстві наголосили, що Ван І висловив Кулебі «принципову позицію» Пекіна щодо «українського питання» (так в Китаї називають війну РФ проти України) і наполіг, що сприятиме миру та переговорам, а також не буде «підливати масла у вогонь».
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.