Про це розповіла в ефірі КИЇВ24 голова правління Української асоціації китаєзнавців Віта Голод.

Коли сторони будуть готові розмовляти, Китай включиться у свою медіативну роль. Минулого року ми бачили приїзд Лі Хуея у травні. Він був у Києві, Варшаві, Брюсселі та Москві. По приїзду він дав велику пресконференцію на якій він озвучив те що почув. Але жодної конструктивної ролі ми не почули. Я б не очікувала на якийсь прорив зараз. Китай буде спостерігати. Основне, що зараз турбує Китай та весь світ, це вибори в США.

Нагадаємо, уряд Китаю заявив про намір відправити свого спецпредставника в Київ у березні.

Раніше на полях Мюнхенської конференції з безпеки відбулася зустріч Кулеби з Ван І. МЗС України повідомляло, що міністри обговорили низку питань, зокрема двосторонні відносини, торгівлю, необхідність встановлення справедливого та стійкого миру в Україні.

На зустрічі китайська сторона запевнила, що не постачає зброю до РФ. У китайському міністерстві наголосили, що Ван І висловив Кулебі «принципову позицію» Пекіна щодо «українського питання» (так в Китаї називають війну РФ проти України) і наполіг, що сприятиме миру та переговорам, а також не буде «підливати масла у вогонь».