Про це пише Reuters.

За даними чотирьох обізнаних джерел, Китай активізував свою відповідь на нову тарифну кампанію США, зокрема перевівши цивільних урядовців у режим «воєнного часу». Їм наказано бути на зв’язку 24/7, а ключові відомства — закордонних справ і торгівлі — посилено кадрами, які вже мали досвід протистояння Трампу в його першому президентському терміні.

Ключову роль у формуванні відповіді відіграє відділ пропаганди Компартії: урядові акаунти поширюють відео з Мао Цзедуном і риторикою незламності. Китай також розпочав дипломатичну кампанію, звертаючись до інших країн, що зазнали тарифного тиску США, із закликом об’єднатися.

Міністерство закордонних справ КНР заявило, що виступає не лише за захист власних інтересів, а й за багатополярність і справедливість у міжнародній торгівлі. Там підкреслили: «Цю торговельну війну розпочали США… Якщо Вашингтон хоче діалогу, то має припинити тиск».

Тим часом більшість дипломатичних каналів між двома країнами залишаються замороженими. Високопосадовці КНР марно намагалися налагодити контакти з американськими офіційними особами, зокрема держсекретарем Марко Рубіо та радником з нацбезпеки Майком Волцом.

Нагадаємо, Дональд Трамп 2 квітня запровадив нові мита, які він назвав відповіддю на «економічне пограбування» США. Згодом мита були призупинені на 90 днів для всіх країн, окрім Китаю,  Торгівля між США та КНР фактично заморожена, а Китай почав обмежувати імпорт американських товарів, включно з фільмами, та попереджати громадян про ризики подорожей до США.

Пекін, маючи досвід попередніх торговельних конфліктів з Трампом, оперативно запровадив дзеркальні мита ще до фактичного набуття чинності американськими. На тлі цього американські фондові індекси різко впали. У Китаї ж зосередилися не лише на міжнародній арені, а й на внутрішньому фронті — активізовано кампанію за збільшення споживання і підтримку національного виробництва.