Депутати 8-го скликання не встигли додати коштів на програму «Здоров’я киян».
Куди поділися безкоштовні ліки? Від початку жовтня кияни скаржаться на проблеми з отриманням медпрепаратів для пільговиків за програмою «Здоров’я киян». При цьому, в одних районах столиці безкоштовні медикаменти є, а в інших — немає. Чому? Дізнавалися журналісти програми «Київ NewsRoom» на телеканалі «Київ».
Пенсіонер Олександр Сидоренко вже другий місяць не може отримати безкоштовні ліки. Рецепти на них чоловік має, та в аптеках йому відмовляють — кажуть, фінансування програми не виділили.
«Я астматик і сердечник. Мені виписали безплатні ліки — Симбікорт і Беродуал, без якого астматик не може нормально жити, щоб не задихався. Симбікорт коштує 1200 гривень, а Беродуал 300. Це, вважай, всю пенсію мені треба на ліки…» — каже Олександр, і додає: якби він мав прописку в Шевченківському районі міста, а не Подільському — ліки б отримав. Адже там є і Симбікорт, і Беродуал, але їх не видають — адже це не його район.
Фінансування програми «Здоров’я киян» виділяється окремо кожному району, залежно від кількості пільговиків. В Подільському таких майже 27 тисяч. Аби забезпечити всіх необхідними ліками в рік необхідно майже сім мільйонів гривень, саме стільки медики і просили у Київради. Але депутати виділили менше: приблизно 5 мільйонів 200 тисяч гривень.
Менше коштів виділили не лише Подільському району — якщо найближчим часом не буде дофінансування, безоплатні ліки зникнуть з усіх аптек міста.
«Це проблема не тільки нашого району, це проблема ще кількох районів міста Києва і вона є сьогодні і вона буде завтра, і в листопаді. В Голосіївському районі, в Оболонському районі на сьогодні ці проблеми вже стоять» — розповідає Ігор Королик, директор Консультативно-діагностичного центру Подільського району.
За роки існування програми «Здоров’я киян», депутати майже ніколи не виділяли необхідну суму на пільгові медикаменти одразу — зазвичай додавали потроху на наступних засіданнях. Але у вересні, коли відбулася остання сесія Київради 8го скликання, до питання «додаткових коштів» так і не дійшли. Раніше Консультаційно-діагностичний центр міг «латати дірки» в фінансуванні самотужки заробленим коштом, але не тепер. Через пандемію підприємствам дозволили не проходити профогляди — а це була одна з найбільших статей доходу КДЦ. Також знизилися прибутки від оренди.
«Оренду на сьогодні орендарі теж не платять в повному обсязі. Згідно пандемії і коронавіруса, якщо вони працюють, частково платять половину орендної плати, якщо вони не працюють взагалі — то одна гривня чисто символічно, яка на сьогодні не спасає. Тобто джерел фінансування зменшилося, а проблеми залишилися» — розповідає Ігор Королик.
Вирішити ситуацію могла б і позачергова сесія Київради: планових засідань у депутатів 8го скликання вже не буде. Але те, що депутати зберуться, аби екстренно проголосувати за дофінансування програми — малоймовірно. Тож пільговикам доведеться чекати засідання нової Київради, 9-го скликання. А хто увійде до складу цієї нової Київради — залежатиме від самих киян і їх вибору 25 жовтня.
Переглянути сюжет повністю можна нижче:
Фото: скріншоти
У Києві правоохоронці затримали 34-річного чоловіка, який торгував документами про зняття з військового обліку, липовою…
Алкогольна галузь скорочує податкові надходження. Гетманцев радить податковій звернути увагу на алкогольну галузь через падіння…
Речник кремлівського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що РФ продовжує контакти зі США щодо війни в…
24 квітня, з 11:00 до 15:00, частково обмежуватимуть рух транспорту Дніпровським узвозом.
Із 9:00 до 18:00 24 та 25 квітня частково обмежуватимуть рух транспорту проспектом Червоної Калини.
Протягом чотирьох тижнів до 20 квітня потоки нафти з усіх російських портів зросли до 3,21…