Куди поділися безкоштовні ліки? Від початку жовтня кияни скаржаться на проблеми з отриманням медпрепаратів для пільговиків за програмою «Здоров’я киян». При цьому, в одних районах столиці безкоштовні медикаменти є, а в інших — немає. Чому? Дізнавалися журналісти програми «Київ NewsRoom» на телеканалі «Київ».

Пенсіонер Олександр Сидоренко вже другий місяць не може отримати безкоштовні ліки. Рецепти на них чоловік має, та в аптеках йому відмовляють — кажуть, фінансування програми не виділили.

«Я астматик і сердечник. Мені виписали безплатні ліки — Симбікорт і Беродуал, без якого астматик не може нормально жити, щоб не задихався. Симбікорт коштує 1200 гривень, а Беродуал 300. Це, вважай, всю пенсію мені треба на ліки» — каже Олександр, і додає: якби він мав прописку в Шевченківському районі міста, а не Подільському — ліки б отримав. Адже там є і Симбікорт, і Беродуал, але їх не видають — адже це не його район.

Фінансування програми «Здоров’я киян» виділяється окремо кожному району, залежно від кількості пільговиків. В Подільському таких майже 27 тисяч. Аби забезпечити всіх необхідними ліками в рік необхідно майже сім мільйонів гривень, саме стільки медики і просили у Київради. Але депутати виділили менше: приблизно 5 мільйонів 200 тисяч гривень.

Менше коштів виділили не лише Подільському району — якщо найближчим часом не буде дофінансування, безоплатні ліки зникнуть з усіх аптек міста.

«Це проблема не тільки нашого району, це проблема ще кількох районів міста Києва і вона є сьогодні і вона буде завтра, і в листопаді. В Голосіївському районі, в Оболонському районі на сьогодні ці проблеми вже стоять» — розповідає Ігор Королик, директор Консультативно-діагностичного центру Подільського району.

За роки існування програми «Здоров’я киян», депутати майже ніколи не виділяли необхідну суму на пільгові медикаменти одразу — зазвичай додавали потроху на наступних засіданнях. Але у вересні, коли відбулася остання сесія Київради 8го скликання, до питання «додаткових коштів» так і не дійшли. Раніше Консультаційно-діагностичний центр міг «латати дірки» в фінансуванні самотужки заробленим коштом, але не тепер. Через пандемію підприємствам дозволили не проходити профогляди — а це була одна з найбільших статей доходу КДЦ. Також знизилися прибутки від оренди.

«Оренду на сьогодні орендарі теж не платять в повному обсязі. Згідно пандемії і коронавіруса, якщо вони працюють, частково платять половину орендної плати, якщо вони не працюють взагалі — то одна гривня чисто символічно, яка на сьогодні не спасає. Тобто джерел фінансування зменшилося, а проблеми залишилися» — розповідає Ігор Королик.

Вирішити ситуацію могла б і позачергова сесія Київради: планових засідань у депутатів 8го скликання вже не буде. Але те, що депутати зберуться, аби екстренно проголосувати за дофінансування програми — малоймовірно. Тож пільговикам доведеться чекати засідання нової Київради, 9-го скликання. А хто увійде до складу цієї нової Київради — залежатиме від самих киян і їх вибору 25 жовтня.

Переглянути сюжет повністю можна нижче:

Фото: скріншоти