Кожне четверте-п'яте з 3574 звернень про порушення мовного Закону надходить від киян.
Про це повідомила пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня.
У повідомленні зазначили, що кожне четверте-п’яте звернення, яке протягом 2021 року надійшло на адресу Секретаріату Уповноваженого щодо порушення мовного Закону – від киян.
“Мешканці столиці скаржилися на відсутність українськомовних версій інтернет-магазинів, на обслуговування недержавною мовою, фіксували порушення у сферах освіти, зовнішньої реклами. Ну, і звичайно, це питання недотримання окремими депутатами місцевих рад, і Київради в тому числі, мовного Закону”, – зауважили у дописі.
За словами мовного омбудсмена Тараса Креміня, для нього Київ – це еталон. Тому в питаннях мовної політики, дотримання мовного законодавства він має бути серед лідерів.
“Тому я хочу подякувати свідомим громадянам, мешканцям Києва, які надсилають на нашу адресу звернення та скарги. Але в той же час потрібно працювати над тим, щоб таких порушень ставало якомога меньше. Я публічно звертаюсь до керівництва Києва і Київської області, негайно втрутитися в цю ситуацію, затвердити міську і обласну програми розвитку української мови, як це зроблено в інших областях, запровадити мережу безкоштовних курсів з вивчення української мови, забезпечити необхідними умовами іспитові майданчики і центри проведення іспитів на рівень володіння державною мовою для потенційних державних службовців”, – наголосив омбудсмен.
І зауважив, що необхідно здійснювати постійний та позаплановий контроль тих сфер, які є проблемними. Так, протягом 2021 року в Києві найбільше порушень було зафіксовано у сферах обслуговування і зовнішньої реклами. Тому органи місцевої влади мають подбати про те, щоб кияни були забезпечені своїм конституційним правом на отримання інформації та послуг державною мовою.
Фото: unsplash
НАК "Нафтогаз України" підписав третій контракт на постачання 100 млн кубометрів зрідженого природного газу (LNG) з…
Після хвилі обурення через неоднозначний виступ у Сеулі, фронтмен гурту Coldplay Кріс Мартін нарешті згадав…
Цього тижня у Вашингтоні Україна не змогла досягти угоди під час переговорів із власниками боргу…
Столиця отримала від японських партнерів 13 сучасних мініекскаваторів KATO.
Під Балтійським морем між Данією та Німеччиною будується рекордний тунель, який значно скоротить час у…
Починаючи з наступного року, 176-річний завод із виробництва поїздів у Ґерліці розпочне виготовлення компонентів для…