Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що міністри закордонних справ країн ЄС зібралися на закритому засіданні в Брюсселі, щоб обговорити наслідки "миротворчого" турне прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Москви та Пекіна
European Union flags waiving in front of Berlaymont building of the European Commission, Brussels, Belgium
Про це повідомляє Укрінформ.
Особливу увагу приділять скандальним заявам угорської сторони на засіданні Радбезу ООН, де Будапешт звинуватив ЄС у “підтримці” війни в Україні. Така позиція Угорщини викликала обурення в Євросоюзі.
Високий представник ЄС Жозеп Боррель назвав ці заяви “повністю неприйнятними”, наголосивши, що ЄС підтримує Україну та прагне завершити війну на основі Хартії ООН.
Ми обговоримо, як країни-члени оцінюють таку позицію країни, яка водночас представляє ротаційне головування в ЄС. Європейський Союз не підштовхує до війни. Він не є стороною війни, але він захищає Україну від агресії.
Засідання має стати платформою для обговорення подальших кроків ЄС у відповідь на позицію Угорщини та визначення спільного курсу дій щодо підтримки України.
Свій “вояж” Віктор Орбан розпочав 2 липня, одразу після початку головування Угорщини в Раді ЄС. Він здійснив перший візит до Києва та зустрівся із Зеленським. Зокрема прем’єр-міністр запропонував Зеленському припинити вогонь перед початком мирних переговорів з Росією.
Після чого вирушив до Москви, де провів зустрічі з Володимиром Путіним. Свою поїздку до Росії Орбан назвав “миротворчою”.
Пізніше Орбан попрямував до Азербайджану, де виступив на неформальному саміті Організації тюркських держав, і до Китаю, де зустрівся з Сі Цзіньпіном, а також оголосив про інші візити.
За підсумками візиту в Україну і Росію Орбан написав голові Євроради Шарлю Мішелю і главам країн-членів Європейського Союзу непублічний лист. У листі йдеться, що президент РФ був здивований тим, що президент України відкинув тимчасове припинення вогню.
Володимир Зеленський заявив, що між Україною та РФ не може бути жодного посередництва, крім консолідованих зусиль сильних держав світу, які здатні змусити главу Кремля Володимира Путіна припинити війну. Водночас Путін відмовляється від прямих переговорів та схиляється до варіанту “стамбульського миру”.
У ЄС почали говорити про те, щоб покарати Угорщину та уряд Віктора Орбана за його міжнародну активність і фейкове “посередництво” щодо припинення війни в Україні − зокрема кажуть про можливість дострокового закінчення головування Угорщини в Раді ЄС. Зокрема, міністри закордонних справ країн ЄС можуть проігнорувати саміт глав МЗС, який пройде в Угорщині, щоб продемонструвати невдоволення неузгодженою зовнішньополітичною діяльністю Віктора Орбана.
21 квітня, в США відбувся Бостонський марафон, один з найпрестижніжих у світі, переможцем якого став…
Президент США Дональд Трамп продовжує змінювати інтер’єр Білого дому відповідно до власних уподобань. Нещодавно він…
Авіакомпанія Air India, що належить Tata Group, планує придбати літаки Boeing, купівля яких була скасована…
Китай запровадить санкції проти членів Конгресу США та інших осіб за «грубе втручання» у справи…
Президент США Дональд Трамп і віцепрезидент Джей ді Венс обирають затишок, зневажають Україну і, можливо,…
У ніч проти 22 квітня російські загарбники вкотре атакували Київську область ударними дронами-камікадзе. У регіоні…