Палата представників США розробляє новий законопроєкт про допомогу Україні. Він суттєво відрізнятиметься від того, що запропонував Сенат.
WASHINGTON, DC - FEBRUARY 29: U.S. Speaker of the House Mike Johnson (R-LA) speaks during a news conference with House Republican leadership on February 29, 2024 in Washington, DC. Following their weekly Republican conference members took questions on a range of topics including legislation to fund the government and U.S. President Joe Biden's upcoming visit to the U.S. Southern Border. (Photo by Anna Moneymaker/Getty Images)
Про це заявив Спікер Палати представників США Майк Джонсон, пише видання The Hill.
Джонсон на зустрічі із сенаторами-республіканцями сказав, що США мають надавати військову допомогу Україні не безкоштовно, а в кредит або ж передавати озброєння за лендлізом. На думку Джонсона, так допомога Україні не фінансуватиметься за рахунок американських платників податків. Також Джонсон припустив, що для фінансування допомоги Україні можна використати заморожені активи Росії.
Ніхто не хоче, щоб володимир путін узяв гору. Я думаю, що він не зупиниться на Україні та піде далі в Європу… У цій ситуації є права і неправа сторони, добро проти зла, і Україна тут жертва
У матеріалі йдеться, що Джонсон не розкрив низку ключових подробиць про можливий законопроєкт. Зокрема, він не уточнив, чи наполягатиме на тому, щоб повʼязати схвалення допомоги Києву з жорсткою міграційною реформою у США. Це принциповий момент, оскільки демократи навряд чи погодяться на такий варіант.
Сенатор Джон Корнін, один з тих республіканців, які голосували в лютому за вже схвалений Сенатом пакет із коштами на підтримку України, каже, що «оптимістично налаштований» після цієї дискусії з Джонсоном. Він вважає, що Палата представників нарешті схвалить якесь рішення з допомогою для України. За словами Корніна, спікер Джонсон чітко показав, що готовий допомогти Україні.
Як повідомлялося раніше, Адміністрація президента США Джо Байдена опублікувала бюджетну пропозицію на 2025 фінансовий рік. Вона передбачає 482 мільйони доларів допомоги Україні.
З цієї суми 250 мільйонів доларів спрямують «на економічну допомогу та підтримку реформ в Україні».
Нагадаємо, що Сенат США остаточно підтримав пакетний законопроєкт надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. Відомо, що з цієї суми Україна отримає понад 60 мільярдів доларів.
Новий законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики.
Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Водночас президент США Джо Байден закликав Палату представників США терміново схвалити законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. За словами Байдена, цей проєкт закону має вирішальне значення для національної безпеки США.
Однак спікер Палати представників, у якій більшість належить республіканцям, заявив, що Конгрес США не ухвалить законопроєкт про виділення допомоги Україні, який не містить заходів для розв’язання міграційної кризи.
Смерть Папи Франциска 21 квітня викликала нову хвилю інтересу до стародавнього пророцтва, яке приписують святому…
З 28 квітня по 2 травня в Києві через ремонтні роботи тимчасово зміниться схема посадки та…
Оголошене Путіним так зване "великоднє перемир'я" було спробою сподобатися Трампу.
В окрузі Бузеу (район Вранча) було зафіксовано п’ять землетрусів протягом восьми годин. Перший з них…
30 листопада 2013 року Сергій Лобода брав участь у силовому розгоні протестувальників на майдані Незалежності…
Служба безпеки України заявляє, що під час будівництва Подільського мосту через річку Дніпро зі столичного бюджету…