Про це йдеться в повідомленні Державного департаменту США.

З цієї суми $250 мільйонів спрямують «на економічну допомогу та підтримку реформ в Україні».

Ще $95 мільйонів спрямують на програму фінансування закордонних військових операцій (FMF) Державного департаменту США, $71 мільйон — на програми у сфері охорони здоровʼя, $66 мільйонів — на «інші види безпекової допомоги», зокрема на цивільний захист, розмінування і нерозповсюдження зброї масового знищення.

Решту $1,5 мільярда скерують на протидію зловмисному впливу Росії та Китаю в Європі, Євразії та Центральній Азії, уточнили в Держдепі США.

Зокрема йдеться про «зміцнення стійкості союзників і партнерів США, просування демократичних реформ, протидію російській дезінформації, покращення доступу громадян до неупереджених ЗМІ, зміцнення енергетичної та кібербезпеки, а також стабілізацію економік, які постраждали від війни в Україні».

У Держдепі наголосили, що «кошти на підтримку України, які містяться в бюджетному запиті президента США Джо Байдена, доповнюють асигнування на національну безпеку, де передбачено понад $61 мільярд на військову, фінансову та іншу допомогу Києву».

Допомога від США затримується. Які перспективи ухвалення

Нагадаємо, що Сенат США остаточно підтримав пакетний законопроєкт надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. Відомо, що з цієї суми Україна отримає понад 60 мільярдів доларів.

Новий законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики.

Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Водночас президент США Джо Байден закликав Палату представників США терміново схвалити законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. За словами Байдена, цей проєкт закону має вирішальне значення для національної безпеки США.

Однак спікер Палати представників, у якій більшість належить республіканцям, заявив, що Конгрес США не ухвалить законопроєкт про виділення допомоги Україні, який не містить заходів для розв’язання міграційної кризи.