Categories: Без рубрики

План Трампа щодо України включає територіальні поступки, але виключає запрошення до НАТО — Reuters

Пропозиції трьох ключових радників, у тому числі нового посланника Трампа з питань Росії та України, генерал-лейтенанта армії у відставці Кіта Келлога, мають спільні елементи, зокрема, зняття з порядку денного питання про членство України в НАТО. Радники Трампа намагатимуться змусити Москву і Київ до переговорів за допомогою батога і пряника, включаючи припинення військової допомоги Києву, якщо він не погодиться на переговори, але збільшення допомоги, якщо президент Путін відмовиться.

Радники Дональда Трампа публічно і приватно висувають пропозиції щодо завершення війни в Україні, які в осяжному майбутньому призведуть до відходу значної частини країни до РФ, згідно з аналізом їхніх заяв, проведеним Reuters.

Попри готовність Володимира Зеленського брати участь у переговорах із РФ, Трамп може зіткнутися з небажанням Путіна йти на аналогічний крок. Російський диктатор хоче змусити українців відступити ще далі і отримати більше вигоди від подальшого захоплення територій.

Юджин Румер, колишній провідний аналітик американської розвідки по Росії, який зараз працює в аналітичному центрі Фонду Карнегі за міжнародний мир, констатує, що Путін не демонструє готовності відмовитися від своїх умов для перемир’я і переговорів. Він, швидше за все, вичікуватиме, які поступки може запропонувати Трамп, щоб заманити його за стіл переговорів, “якщо такі взагалі будуть”.

Станом на минулий тиждень Трамп ще не скликав центральну робочу групу для розробки мирного плану, за словами чотирьох радників, які побажали залишитися анонімними. За їхніми словами, радше кілька радників обмінювалися ідеями між собою на публічних форумах, а в деяких випадках — і з Трампом. Зрештою, мирна угода, ймовірно, залежатиме від прямої особистої взаємодії між Трампом, Путіним і Зеленським.

Один з колишніх чиновників національної безпеки Трампа, який брав участь у перехідному процесі, сказав, що є три основні пропозиції: план Келлога, план обраного віцепрезидента Джей Ді Венса і план Річарда Гренелла, колишнього виконувача обов’язків начальника розвідки Трампа.

План Келлога, написаний у співавторстві з колишнім співробітником Ради національної безпеки Фредом Фляйцем і представлений Трампу на початку цього року, передбачає заморожування нинішніх ліній фронту.

Згідно з ним, Трамп постачатиме більше американської зброї Києву лише в тому випадку, якщо він погодиться на мирні переговори. Водночас він попередить Москву, що збільшить американську допомогу Україні, якщо РФ відмовиться від переговорів. Членство України в НАТО буде призупинено.

Україні також будуть запропоновані американські гарантії безпеки, які можуть включати збільшення поставок зброї після укладення угоди, згідно з цією пропозицією.

Венс, який як сенатор США виступав проти допомоги Україні, у вересні висунув іншу ідею. Він сказав американському подкастеру Шону Райану, що угода, ймовірно, включатиме демілітаризовану зону на теперішній лінії фронту, яка буде «сильно укріплена», щоб запобігти подальшим російським вторгненням. Його пропозиція відкидає запрошення України в НАТО.

Гренелл, колишній посол Трампа в Німеччині, виступав за створення «автономних зон» на сході України під час круглого столу Bloomberg у липні, але не деталізував свою позицію. Він також припустив, що членство України в НАТО “не в інтересах Америки”. Гренелл був одним з небагатьох людей на вересневій зустрічі в Нью-Йорку між Трампом і Зеленським.

За словами аналітиків і колишніх чиновників з національної безпеки, деякі з цих пропозицій, ймовірно, зіткнуться з протидією з боку Зеленського, який зробив запрошення до НАТО частиною свого Плану перемоги, а також з боку європейських союзників і деяких американських законодавців.

План Келлога, який передбачає збільшення допомоги Україні, якщо Путін не сяде за стіл переговорів, може зіткнутися з негативною реакцією в Конгресі, де деякі з найближчих союзників Трампа виступають проти додаткової військової допомоги східноєвропейській державі. «Я не думаю, що у когось є реалістичний план, як покласти цьому край», — сказав Румер, колишній офіцер американської розвідки.

Нагадаємо, майбутній спецпредставник Трампа Келлог позитивно оцінив останні дії адміністрації Байдена щодо України.

Генсек НАТО закликав Україну відкласти «будь-які мирні переговори», допоки союзники не нададуть більше зброї.

Єрмак 4 грудня вирушає до США на перемовини з трампістами.

Recent Posts

Путін раптово заговорив про можливого наступника

Російський диктатор Володимир Путін раптово заявив, що завжди думав про наступника. Він припустив, що боротьба…

12 години ago

ДТЕК ВДЕ було включено до «Клубу білого бізнесу»

Компанію ДТЕК ВДЕ було визнано сумлінним платником податків та включено до «Клубу білого бізнесу».

12 години ago

У військовому виші запровадили дивні спортивні змагання для майбутніх офіцерів

У Національній академії сухопутних військ вигадали дивний спортивний захід для курсантів. Новий очільник закладу полковник…

13 години ago

На Харківщині через пожежу готують евакуацію жителів, у лісі детонують боєприпаси

В Ізюмському районі Харківщини через лісову пожежу готується евакуація місцевих жителів, у лісі детонують залишені…

13 години ago

Скільки систем Patriot має Україна: New York Times назвала цифри

Систему ППО Patriot, яка раніше розміщувалася в Ізраїлі, перемістять до України до літа. Щодо передачі…

13 години ago

Сі Цзіньпін підтвердив участь у параді 9 травня у Москві

Очільник Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін офіційно підтвердив свій державний візит до Росії, у межах…

13 години ago