Про це Рютте заявив у вівторок, 3 грудня, під час спільної заяви для преси з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою перед початком зустрічі Ради Україна — НАТО, повідомляє Укрінформ.
Рютте закликав Україну відкласти “будь-які мирні переговори”, допоки союзники не нададуть більше зброї.
Водночас Рютте наголосив, що саме Україна має вирішити, коли вона готова розпочати переговори з Росією. Також генсек закликав членів НАТО збільшити поставки зброї, боєприпасів і засобів протиповітряної оборони, перш ніж перейти до роботи над перемир’ям, повідомляє The New York Times.
«Давайте не будемо крок за кроком обговорювати, як може виглядати мирний процес. Переконайтесь, що Україна має все необхідне для того, щоб зайняти сильну позицію, коли розпочнуться мирні переговори. Тому я б сказав: більше військової допомоги і менше дискусій про те, як може виглядати мирний процес», — додав Рютте.
«Перш за все, ми маємо допомогти вам якомога краще відновити енергетичні мережі та енергетичну інфраструктуру, це є вирішальним елементом. По-друге, ми маємо забезпечити надійну протиповітряну оборону. Ми вже зробили чимало, але має бути зроблено більше. Третє: ми маємо переконатися, що військова допомога надходить в Україну», — сказав Рютте.
Генеральний секретар НАТО підкреслив, що союзники підтримують Україну. Він зазначив, що не тільки США, але й Німеччина, Норвегія, Естонія, Литва та Велика Британія у вівторок оголосили про нові пакети військової допомоги для України.
«Я дійсно хочу вас запевнити, що союзники з вами… Набагато більше має бути зроблено, щоб ви могли одного дня ухвалити рішення — чи рухатися до якихось переговорів з росіянами, і щоб ви могли робити це з позицій сили. Саме це ми обговоримо сьогодні ввечері», — наголосив Рютте.
Зустріч міністрів закордонних справ країн-членів НАТО проходить в Брюсселі 3-4 грудня.
Раніше глава МЗС України Андрій Сибіга заявив, що Україні необхідні щонайменш 20 систем протиповітряної оборони для уникнення блекауту через російські атаки.
Марк Рютте перед цим заявив, що Україні потрібно більше військової допомоги, а не дискусії щодо того, якими можуть бути мирні переговори.