Про це він повідомив в інтерв’ю FoxNews.
«Це (рішення) доволі добре для обраного президента, тому що це дає йому важіль, він може прийняти рішення про те, що він хоче зробити. Чим більше адміністрація Байдена робить для України, тим більше буде можливостей для обраного президента робити те, що він хоче зробити», — зазначив Келлог.
Він також згадав про розмову між президентом України Володимиром Зеленським і Трампом, в якій обговорювалося, що після тисячі днів війни настав час для її завершення.
«Ця війна триває вже тисячу днів і розширилася, ставши глобальною. Коли я кажу «глобальна», я маю на увазі, що до неї залучені північнокорейці, які надають війська, іранці, китайці, росіяни. Тож склад війни за цей час розширився. Ми ніби кладемо її назад у коробку, не тільки заради американської безпеки, а й заради глобальної безпеки. Тож у мене немає проблем із тим, що вони (адміністрація Байдена) зробили», — підкреслив спецпредставник Трампа.
Він також зазначив, що новообраний президент США розуміє, що означає мати важіль, та планує використати його на свою користь.
Окрім цього, його попросили прокоментувати пропозиції щодо завершення війни через надання Україні членства в НАТО.
«Президент Трамп завжди говорив, що не варто заздалегідь розкривати свої наміри, потрібно дозволити ситуації розвиватися. Я думаю, що зараз він чітко продемонстрував, призначивши спеціального посланця, що дуже серйозно ставиться до своїх передвиборчих обіцянок завершити війну, як він казав, припинити вбивства. І це те, що він дійсно хоче зробити», — зазначив генерал Келлог.
Нагадаємо, 27 листопада президент США Джо Байден запропонував Конгресу схвалити додаткове фінансування в розмірі $24 мільярди для посилення допомоги Україні.
26 листопада газета The Washington Post повідомила, що президент США Джо Байден намагається посилити позицію України до вступу на посаду новообраного лідера країни Дональда Трампа. Зазначається, що останні рішення Байдена дозволити Україні завдавати ракетних ударів углиб території Росії американською зброєю та надати протипіхотні міни «були продиктовані суворою новою реальністю», яка може поставити її у найслабшу позицію за майже три роки великої війни.
4 грудня очільник ОПУ Андрій Єрмак разом із Свириденко та Умєровим відлітають до США на переговори з трампістами. Очікується, що Єрмак зустрінеться також з Келлогом.
Що відомо про план Келлога
Документ, створений командою Келлога у квітні цього року, нещодавно був опублікований польським порталом OSW Report та передбачає зміну підходів США до війни в Україні та взаємодії з Росією.
Основні положення плану Келлога:
- Припинення ізоляції Росії:
- Встановлення дипломатичних відносин із Москвою.
- Припинення “демонізації” президента РФ Володимира Путіна на Заході.
- Мирні переговори:
- Тиск на Україну і Росію з метою припинення вогню і початку переговорів.
- Стимули для Росії:
- Відтермінування членства України в НАТО на 10 років.
- Надання Росії можливості зберегти контроль над утримуваними територіями України.
- Поступове зняття санкцій в обмін на виконання умов мирної угоди.
- Підтримка України:
- Продовження військової допомоги та надання двосторонніх гарантій безпеки.
- Вимога від України утримуватися від спроб повернути території військовим шляхом.
- Тиск на Київ:
- Можливе припинення військової допомоги США, якщо Україна відмовиться від переговорів.