Польські фермери анонсували на 24 січня великий національний протест. Вони невдоволені ситуацією в галузі й напливом агроімпорту з України.
HRUBIESZOW, LUBLIN VOIVODESHIP, POLAND - 2023/04/12: A protesting farmer seats on his harvester during the protest at the broad-gauge railway line crossing in Hrubieszow border town. The police prevented the announced Wednesday morning protest of farmers from AgroUnia (AgroUnion) organization led by Michal Kolodziejczak, who were supposed to block the broad-gauge railway line in Hrubieszow border town, where grain from Ukraine enters Poland. (Photo by Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Про це повідомляє польське видання Rolnik info.
З 12 до 14 години, на польські дороги виїдуть трактори: лише у Західнопоморському воєводстві анонсовано близько 100 виїздів.
Від імені Правління Національної ради сільськогосподарських палат я підтримую акцію протесту, оголошену аграрною організацією Solidarnośc 24 січня 2024 року, і закликаю фермерів приєднатися до спільно організованих акцій, — заявив Віктор Шмулевич, президент Національної ради сільськогосподарських палат.
Фермери протестуватимуть проти неконтрольованого напливу української агропродовольчої продукції до Європейського Союзу, а також проти погіршення ситуації в національному сільському господарстві.
В інтерв’ю порталу wieści rolnicze.pl Адріан Вавжиняк, прессекретар NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarnośc і голова Нижньосілезької NSZZ RI Solidarnośc, пояснив постійно зростаючий масштаб проблеми для польських фермерів.
Ми всі знаємо, наскільки складною є ситуація для сільськогосподарського виробництва в цілому. Ми бачимо, що відбувається сьогодні, наприклад, на закупівельних станціях, які стримуються і чекають на рішення Європейської комісії… Однак ситуація набагато ширша – ми бачимо падіння цін на молоко, падіння прибутковості. Ми боремося за те, щоб сімейні ферми взагалі могли функціонувати. Ми не в змозі конкурувати з Україною, тому чекаємо, серед іншого, запровадження квот, які були до війни. Українське зерно має йти туди, куди воно йшло тоді – на азійський чи африканський ринок, але не в Європу, — пояснив він.
Схожа ситуація склалася й у Румунії. Так, 15 січня румунські фермери знову заблокували кордон з Україною на напрямку пунктів пропуску «Сірет» та «Вікову-де-Сус — Красноїльск».
Вони вимагали зміни умов обовʼязкового страхування цивільної відповідальності автовласника, звільнити сільськогосподарську техніку та вантажівки від періодичних технічних оглядів, скасувати обовʼязкове встановлення GPS, поліпшити систему кредитування агросектору, а також заборонити ввозити до країни українське зерно.
Своєю чергою, у понеділок, 15 січня, міністерство сільського господарства Румунії та фермери, які блокували кордон з Україною, досягли порозуміння — влада задовольнила декілька їх вимог. Однак, вже 17 січня, попри досягнення угоди з урядом, румунські фермери продовжили часткове блокування руху вантажівок біля пунктів пропуску «Сірет» та «Вікову-де-Сус».
Станом на ранок 18 січня, до них додався ще пункт пропуску «Халмеу – Дякове». Водночас уряд Румунії представив перший пакет заходів, спрямованих на виконання вимог фермерів, які блокують переходи на кордоні з Україною, протестуючи проти високих витрат на ведення бізнесу.
А вже наступного дня перед пунктом пропуску «Вікову-де-Сус», що навпроти українського пункту «Красноїльськ», румунські фермери завершили блокування руху вантажівок.
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…
Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…
Речник глави рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова завершити війну в Україні, якщо та…
Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…