Про це розповів прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку, передає Reuters.
Ми затверджуємо перший пакет заходів, погоджений з фермерами та перевізниками. Очевидно, що протести були обґрунтованими, — сказав він.
Зокрема, заходи передбачають компенсацію фермерам в розмірі 100 євро за гектар і до 280 тисяч євро за збитки через війну в Україні, а також деякі зміни правил, на яких наполягали перевізники.
Зокрема, протестувальники вимагають мораторію на виплату кредитів, прискорення виплат субсидій і виділення окремих смуг на прикордонних переходах і в чорноморському порту Констанца для вантажівок з ЄС і вантажівок з-поза меж блоку, зокрема з України.
Учасники акції заявляли, що протести триватимуть «доти, доки ми не побачимо перший ухвалений закон, який забезпечить вирішення якомога більшої кількості проблем, які ми вказали».
Блокада на кордоні з Україною: що відомо на цей час
Нагадаємо, що 15 січня румунські фермери знову заблокували кордон з Україною на напрямку пунктів пропуску «Сірет» та «Вікову-де-Сус — Красноїльск».
Вони вимагали зміни умов обовʼязкового страхування цивільної відповідальності автовласника, звільнити сільськогосподарську техніку та вантажівки від періодичних технічних оглядів, скасувати обовʼязкове встановлення GPS, поліпшити систему кредитування агросектору, а також заборонити ввозити до країни українське зерно.
Своєю чергою, у понеділок, 15 січня, міністерство сільського господарства Румунії та фермери, які блокували кордон з Україною, досягли порозуміння — влада задовольнила декілька їх вимог. Однак, вже 17 січня, попри досягнення угоди з урядом, румунські фермери продовжили часткове блокування руху вантажівок біля пунктів пропуску «Сірет» та «Вікову-де-Сус».
Станом на ранок 18 січня, до них додався ще пункт пропуску «Халмеу – Дякове».