Про це повідомляє Euractiv.

Флорін Барбу, міністр сільського господарства, повідомив, що угода з фермерами охоплює 13 вимог. Обговорення будуть продовжені, щоб знайти компроміс щодо невиконаних запитів.

Зокрема, уряд зобов’язався повністю субсидіювати всі сільськогосподарські акцизи до 2026 року та негайно ввести в дію положення про субсидовані відсоткові кредити.

Угода була підписана після більш ніж тригодинних переговорів. Однак, це не означає негайного припинення протесту, оскільки майбутні переговори з перевізниками, які триватимуть до четверга, можуть вплинути на їхню тривалість, заявив Маріус Міку, один із представників фермерів на переговорах.

Представник фермерів додав, що важливо, аби уряд до 31 січня надав дозвіл на відступ від обов’язкових правил сівозміни та 4% перелогових земель у кожному господарстві.

Зазначається, що уряд ухвалив запити щодо відшкодування збитків, спричинених імпортом з України. Заходи включають чітке маркування зернових та інших товарів, а також електронний моніторинг пломб за допомогою GPS в порту Констанца.

Міністр сільського господарства заперечує, що Румунія вимагає введення податків на імпорт зерна з України.

Нагадаємо, що 15 січня румунські фермери знову заблокували кордон з Україною на напрямку пунктів пропуску “Сірет” та “Вікову-де-Сус — Красноїльск”.

Польські фермери також блокували кордон з Україною. Вони вимагали дотацій на закупівлю кукурудзи й залишити сільськогосподарський податок без змін. 6 січня 2024 року польський уряд підписав з ними угоду, після чого вони розблокували пункт пропуску “Медика — Шегині”, але черги там залишились.

З 6 листопада 2023 року залишаються частково заблокованими для вантажівок пункти пропуску “Корчова — Краківець”, “Гребенне — Рава-Руська”, “Дорогуськ — Ягодин”. Їх блокують польські перевізники.