Про це інформує пресслужба Центру протидії корупції.
Так, 8 травня 2025 року Офіс Президента повідомив про зустріч президента Агентства Європейського Союзу з питань співробітництва у сфері кримінального правосуддя (Євроюст) Міхаеля Шміда із заступником глави ОП Олегом Татаровим.
У ЦПК нагадали, що Татаров “виправдовував побиття протестувальників правоохоронцями на Майдані Незалежності під час Революції Гідності”, мав підозру в корупції та “згідно із численними журналістськими розслідуваннями, забезпечує ручний контроль правоохоронних органів з ОП”.
Наразі звернення підписали 40 провідних громадських організацій. Збір підписів триває.
“Ми хотіли б звернутися до Вас з цим листом, щоб висловити нашу глибоку стурбованість у зв’язку з нещодавньою зустріччю представників Євроюсту з Олегом Татаровим, заступником голови Офісу Президента, яка відбулася 8 травня в Києві. Політичне минуле пана Татарова вже давно затьмарене систематичним перешкоджанням правосуддю, корупційними скандалами та нелегітимним контролем над правоохоронними органами та прокурорською системою, що перебувають під його безпрецедентним контролем.
В останні роки пан Татаров став антиподом справедливого правосуддя, доброчесності та прозорого і рівного верховенства права – цінностей, до яких відчайдушно прагне Україна як демократична країна, що рухається вперед на шляху європейської інтеграції“, – зазначають автори звернення.
Там висловили стурбованість тим, що “зустріч 8 травня може надіслати тривожний сигнал українським громадянам та міжнародній аудиторії”.
“Зокрема, її публічний розголос може свідчити про те, що Європейський Союз та його інституції можуть заплющувати очі на скомпрометованих високопосадовців з метою політичної чи інституційної доцільності“, – додали там.
Нагадаємо, що у вівторок, 15 квітня, Верховна Рада України з другої спроби прийняла за основу законопроєкт № 12278 про пенсійне забезпечення працівників прокуратури, зменшивши їм пенсії.