Москва хоче підірвати ситуацію у Молдові через Придністров'я. Якщо Путін зважиться на такий крок, то Києву разом із Кишиневом доведеться розв'язувати цю проблему.
TIRASPOL, TRANSISTRIA / MOLDOVA - SEPTEMBER 1: A bust of Lenin in front of the House of Soviets building on September 1, 2023 in Tiraspol, Moldova (Pridnestrovian Moldavian Republic). Tiraspol is the capital of Transnistria situated on the eastern bank of the Dniester River. Republic Day is the main state holiday. Transnistria broke away from Moldova in 1990 and is unrecognised by the international community as an independent state. The de-facto administration of Transnistria is supported economically, diplomatically, and militarily by Russia, which is believed to have 1,500 soldiers stationed there. (Photo by Peter Dench/Getty Images)
Таку думку висловив директор Інституту ефективної політики у Молдові Віталій Андрієвський в етері КИЇВ24.
Якщо визнають Придністров’я частиною території Росії, нам треба буде разом із Києвом розв’язувати цю проблему. Москва хоче підірвати ситуацію у Молдові через Придністров’я. До речі, вони планують такий самий з’їзд провести в Грузії у травні, ось поки що орієнтовно.
Він зауважив, що росіяни, перш за все, мають на меті перекрити логістику України. У тому числі через Придністров’я.
Я маю на увазі транзит, який іде з України та в Україну. У тому числі через Придністров’я. Тобто залякати Молдову, що «якщо ми визнали, що ми ядерна держава, і ми готові захищати свою територію, якщо ви не підете на якусь згоду». Можливо, це буде не одразу визнання, а зависне ситуація, тобто Молдові будуть погрожувати.
Вперше за останні 18 років лідер невизнаного Придністров’я Вадим Красносельський ініціює скликання з’їзду депутатів усіх рівнів.
Тирасполь організовує такі події у разі, коли потрібне надзвичайне рішення. Наразі офіційною причиною його скликання назвали «тиск з боку Республіки Молдова, що порушує права і погіршує соціально-економічне становище придністровців».
Опозиція вважає, що на цих зборах буде озвучено прохання про приєднання Придністров’я до Росії, а Путін оголосить про це прохання 29 лютого перед Федеральними Зборами, які ухвалять рішення задовольнити його.
Нинішній з’їзд формально статне сьомим за порядком. У 1990-91 роках такі заходи проводили чотири рази, щоб оголосити «незалежність». П’ятий відбувся у 1995-му, щоб затвердити «конституцію» регіону.
Найбільш показовим став шостий з’їзд. Він відбувся 17 років тому, у 2006-му. Тоді усіх придністровських депутатів звезли до Тирасполя, щоб ті освятили рішення про організацію референдуму щодо майбутнього Придністров’я.
За підсумками референдуму, що відбувся того ж року, місцевий центрвиборчком оголосив, що понад 97% придністровців підтримали майбутнє входження Придністров’я до складу Росії.
Однак, референдум змінив небагато – юридично регіон ніхто так і не визнав, а фактично він і до того перебував під російською окупацією. Єдиним наслідком – та й то не невідкладно, а майже за 10 років – стало хіба що те, що російський прапор оголосили другим державним у регіоні.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.