Про це пише Moldova Libera.

Скликання депутатів усіх рівнів — це з’їзд так званого парламенту Придністров’я, а також районних, міських, селищних та сільських рад цього підконтрольного Росії регіону Молдови.

Тирасполь організовує такі події у разі, коли потрібне надзвичайне рішення. Наразі офіційною причиною його скликання назвали «тиск з боку Республіки Молдова, що порушує права і погіршує соціально-економічне становище придністровців».

Опозиція вважає, що на цих зборах буде озвучено прохання про приєднання Придністров’я до Росії, а Путін оголосить про це прохання 29 лютого перед Федеральними Зборами, які ухвалять рішення задовольнити його.

Придністров’я вже давно хоче увійти до складу Росії

Нинішній з’їзд формально статне сьомим за порядком. У 1990-91 роках такі заходи проводили чотири рази, щоб оголосити «незалежність». П’ятий відбувся у 1995-му, щоб затвердити «конституцію» регіону.

Найбільш показовим став шостий з’їзд. Він відбувся 17 років тому, у 2006-му. Тоді усіх придністровських депутатів звезли до Тирасполя, щоб ті освятили рішення про організацію референдуму щодо майбутнього Придністров’я.

За підсумками референдуму, що відбувся того ж року, місцевий центрвиборчком оголосив, що понад 97% придністровців підтримали майбутнє входження Придністров’я до складу Росії.

Однак, референдум змінив небагато – юридично регіон ніхто так і не визнав, а фактично він і до того перебував під російською окупацією. Єдиним наслідком – та й то не невідкладно, а майже за 10 років – стало хіба що те, що російський прапор оголосили другим державним у регіоні.