Таку думку висловив директор Інституту ефективної політики у Молдові Віталій Андрієвський в етері КИЇВ24. 

Якщо визнають Придністров’я частиною території Росії, нам треба буде разом із Києвом розв’язувати цю проблему. Москва хоче підірвати ситуацію у Молдові через Придністров’я. До речі, вони планують такий самий з’їзд провести в Грузії у травні, ось поки що орієнтовно.

Він зауважив, що росіяни, перш за все, мають на меті перекрити логістику України. У тому числі через Придністров’я.

Я маю на увазі транзит, який іде з України та в Україну. У тому числі через Придністров’я. Тобто залякати Молдову, що «якщо ми визнали, що ми ядерна держава, і ми готові захищати свою територію, якщо ви не підете на якусь згоду». Можливо, це буде не одразу визнання, а зависне ситуація, тобто Молдові будуть погрожувати.

Придністров’я вже давно хоче увійти до складу Росії

Вперше за останні 18 років лідер невизнаного Придністров’я Вадим Красносельський ініціює скликання з’їзду депутатів усіх рівнів.

Тирасполь організовує такі події у разі, коли потрібне надзвичайне рішення. Наразі офіційною причиною його скликання назвали «тиск з боку Республіки Молдова, що порушує права і погіршує соціально-економічне становище придністровців».

Опозиція вважає, що на цих зборах буде озвучено прохання про приєднання Придністров’я до Росії, а Путін оголосить про це прохання 29 лютого перед Федеральними Зборами, які ухвалять рішення задовольнити його.

Нинішній з’їзд формально статне сьомим за порядком. У 1990-91 роках такі заходи проводили чотири рази, щоб оголосити «незалежність». П’ятий відбувся у 1995-му, щоб затвердити «конституцію» регіону.

Найбільш показовим став шостий з’їзд. Він відбувся 17 років тому, у 2006-му. Тоді усіх придністровських депутатів звезли до Тирасполя, щоб ті освятили рішення про організацію референдуму щодо майбутнього Придністров’я.

За підсумками референдуму, що відбувся того ж року, місцевий центрвиборчком оголосив, що понад 97% придністровців підтримали майбутнє входження Придністров’я до складу Росії.

Однак, референдум змінив небагато – юридично регіон ніхто так і не визнав, а фактично він і до того перебував під російською окупацією. Єдиним наслідком – та й то не невідкладно, а майже за 10 років – стало хіба що те, що російський прапор оголосили другим державним у регіоні.