17-річні українці мають стати на облік через "Резерв+" або шляхом явки в ТЦК, інакше доведеться платити штраф від 17 до 25,5 тисячі гривень.
KYIV, UKRAINE - MAY 20: In this photo illustration a mobile phone shows Information about a male of conscription age in the 'Oberig' register after updating the data in the 'Reserve+' application on May 20, 2024 in Kyiv, Ukraine. On May 18, a new law on mobilization came into force in Ukraine, according to which all males of conscription age from 18 to 60 must update their credentials: mobile phone, actual place of residence and e-mail within 60 days. Data can be updated both offline - at military commissariats, and online, through the "Reserve+" mobile application launched by the Ministry of Defense of Ukraine. Rezerv+ provides an opportunity to quickly update data without queues and provides access to information in the Oberig register. (Photo by Dmytro Larin/Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це повідомляє “Судово-юридична газета” з посиланням на законопроєкт Кабміну.
Міноборони пропонує змінити порядок постановки на військовий облік призовників і скасувати комісії з питань взяття на військовий облік призовників.
Пропонується виключити норми про те, що органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, заклади освіти щороку зобов’язані подавати до ТЦК списки громадян, які підлягають взяттю на військовий облік призовників.
Натомість подання відомостей про себе покладається на призовника.
У законопроєкті пропонується встановити, що щороку з 1 січня до 31 липня громадяни України чоловічої статті, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років, беруться на облік призовників із внесенням відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів шляхом:
Якщо особа цього не зробить, доведеться сплатити штраф від 17 тисяч грн до 25,5 тисячі гривень.
Однак є поважні причини непроходження електронної ідентифікації:
Як пояснювала заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, хлопці від 17 до 25 років будуть ставати на облік як призовники без відвідування ТЦК та медичної комісії.
Також уряд пропонує брати жінок, які добровільно пройдуть базову військову службу, на військовий облік військовозобов’язаних.
Нагадаємо, що з 17 липня змінилися правила оновлення документів для усіх військовозобовʼязаних українців. Що зміниться та що потрібно знати про нові правила, ми писали ТУТ.
В умовах воєнного стану в Україні військовозобов’язаним жінкам достатньо мати при собі лише паспорт, який на вимогу уповноваженої особи вони мають пред’явити. Паспорт може бути як у паперовому вигляді, так і як ID-картка, а також електронний паспорт у застосунку “Дія”.
Військовозобов’язані чоловіки, окрім паспорта, повинні при собі мати військово-обліковий документ. Його можна отримати в ТЦК, а після змін у законодавстві з 18 травня 2024 року — у ЦНАПах або мобільному застосунку “Резерв+”.
На зауваження Лавренчука щодо порушення домовленостей, організатори запевняли, що ці виконавці мають ізраїльські паспорти, а…
Президент США Дональд Трамп вимагає повного припинення вогню між Україною та Росією.
Йдеться про шляхопровід на проспекті Берестейському біля станції метро «Святошин» і Каховський шляхопровід (№ 2) на…
29 квітня почнуть плановий капітальний ремонт ескалатора № 1 на станції метро «Хрещатик», на виході до…
У пояснювальній записці документа йдеться про те, що обсяги видатків змінювалися востаннє 1 вересня 2017…
Чистий збиток "Укрпошти" скоротився майже вдвічі – на 383,2 млн грн порівняно з 2023 роком,…