Євгенія Більченко не знає не лише предмета, який викладає, а й історії - заявила фахівець з єгиптології.
Усі лекції Євгенії Більченко – викладачки кафедри культурології педуніверситету імені Драгоманова – сповнені псевдонаукових фактів та історичних вигадок. Про це заявила фаховий єгиптологиня Олена Романова, чий висновок у себе на Facebook-сторінці поширив медіаменеджер Олексій Мустафін.
Фахівчиня із єгиптології вирішила розібрати найпоширеніші ляпи у лекціях пані Більченко, допоки університет вирішуватиме її долю долю через українофобні заяви викладачки у своїх соцмережах, на телебаченні та під час лекцій. Зокрема, Олена Романова подивилась YouTube-лекції професорки Більченко та зробила кілька висновків.
“Подивившись це все фаховим зором єгиптолога, з усією повагою до всіх дискутантів, маю сказати, що в тих лекціях суцільна псевдонаука та її художня творчість та невігластво… Наприклад, вона всерйоз розпочинає лекцію із гумільовшини і розповідає, що ландшафт визначає культурні архетипи і всіляке таке. Далі, там маса “відкриттів” – наприклад про африканські чорні племена, яки називалися гіксоси, і які захопили Єгипет і створили 25 династію. І викладає вичитану у Струве чи когось із його епігонів концепцію про Ехнатона, революціонера, який бореться із жахливими експлуататорами-жерцями за пригноблені народні маси, і порівнює його реформу із реформою Петра І“, – зазначає єгиптологиня.
Ще вона згадує, що професорка розповідає, що піраміди були обкладені мармуром, а ще раніше в Єгиптіпро жила хірургиня “Песечет”, яка робила операції на серці, та написала хірургічний трактат.
“Все просто не описати, там і всі псевднаукові треші в дусі “піраміда символізує жіноче начало, бо в основу її покладено трикутник”, і еманації, і космізм, і всілякий інший символізм, який пані береться витлумачувати, і вся та маячня, як присутня в роботах педагогів, та доморощених культурологів, і маса радянських стереотипів“, – додає фахівчиня.
Олена Романова також підкреслила, що професорка Більченко демонструє своє повне невігластво в історії, фактах та процесах і в загальних тенденціях.
“У неї Ехнатон перетворюється на народного преЗедента, який бореться із непосильними тарифами та гнітом чиновників над народом, за відміну ліцензування на поховання, а “єгипетська молодь” прагне змін та розвитку, тощо. Це не кажучи вже про таке, що між окремими подіями (Скажемо кінець епохи 18 династії (бл. 1305 р. до н.е ) та утвердженням 26 Саїської династії (664 р. до н.е), які вона видає за причини та наслідки – сотні років, тощо, плутання із хронологією, послідовністю подій іт.д.“, – додає фахівчиня.
Замість висновку вона ставить резонне питання – чи повинно це все викладатися у національному виші, якщо професорка не несе відповідальності за недостовірність інформації.
Нагадаємо, після скандалу із викладачкою Євгенією Більченко та замовчування проблеми з боку вишу студентка університету імені Драгоманова написала публічну заяву про те, що не хоче більше тут вчитися.
Фото: Фейсбук
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…