Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова збереться на Вчену раду, аби ухвалити санкції щодо викладачки кафедри культурології та філософської антропології Євгенії Більченко, яка пропагує антиукраїнську риторику під час викладання та у своїх соцмережах, повідомляється на сайті університету.

Зокрема, у повідомленні вишу звертається увага на останні висловлювання викладачки щодо Закону України «Про функціонування української мови як державної». Профспілка працівників університету згодна, що ці висловлювання є неприпустимі і неприйнятні, спрямовані проти української мови, Української держави та її громадян.

Такі висловлювання зустріли рішуче несприйняття з боку керівництва університету, студентського загалу та професорсько-викладацького складу університету,  які у соціальних мережах рішуче засудили такі висловлювання, як антиукраїнські й антинародні, такі, що йдуть врозріз з моральними принципами та переконаннями колективу  університету“, – йдеться у заяві.

Крім того, студенти і викладачі вишу висловилися за неприпустимість роботи викладача з такими переконаннями. Проте, профспілка наголошує, що незважаючи на гостроту питання, значний суспільний резонанс та шкоду іміджу закладу, університет буде діяти так, як того вимагає законодавство.

Долю викладачки вирішать на засіданні профспілкового комітету, громадської організації «Просвіта», на засіданні комісії з академічної етики та зборах інших представницьких і громадських організацій. Результати обговорення винесуть на слухання Вченої ради університету.

Нагадаємо, вчора, 25 січня, викладачка університету Драгоманова Євгенія Більченко заявляла, що ректор Віктор Андрущенко особисто не планує її звільняти.