Правитель РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова до переговорів і компромісів з Україною і скаржиться, що від домовленостей відмовляється "та сторона", маючи на увазі Україну.
MINSK, BELARUS - MAY 24 (RUSSIA OUT) Russian President Vladimir Putin speaks during a joint press conference after Russian-Belarusian talks at the Palace of Independence, on May 24, 2024, in Minsk, Belarus. Vladimir Putin is having a two-day visit to Belarus. (Photo by Contributor/Getty Images)
Про це глава Кремля заявив під час пресконференції 19 грудня.
“Ми завжди говорили, що готові до переговорів і компромісів. Просто протилежна сторона відмовилась від переговорів, а ми завжди готові до переговорів. А результатом переговорів завжди є компроміси. Ми ж досягли домовленостей по суті в Стамбулі в кінці 2022 року. І, повторюю всоте, українська сторона парафувала цей документ, в цілому була з ним згодна. А потім чомусь відмовилась, тому що приїхав ваш союзник Джонсон (експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон – ред.) і сказав, що їм треба воювати до останнього українця… Ми готові, але потрібно, щоб і та сторона була готова і до переговорів, і до компромісів”, – сказав він.
Раніше Путін вже заявляв, що він нібито готовий обговорювати припинення вогню в Україні з Дональдом Трампом, але відмовляється від будь-яких значних територіальних поступок і наполягає на тому, щоб Київ відмовився від прагнення приєднатися до НАТО.
Нагадаємо, майбутній представник президента США Дональда Трампа по Україні Кіт Келлог заявив, що Україна і Росія готові говорити про мир.
У квітні 2022 року у Стамбулі РФ пропонувала Україні фактичну капітуляцію:
1) Україна скорочує свою армію до 50 000 осіб, включаючи півтори тисячі офіцерського складу (це вп’ятеро менше, ніж Україна мала до 2022 року) – в України залишилося б лише чотири кораблі, 55 вертольотів та 300 танків.
2) Україна “не розробляє, не виробляє, не купує та не розміщує на своїй території ракетні озброєння будь-яких видів базування з дальністю понад 250 км”. Також Кремль би залишав за собою право і в майбутньому забороняти “будь-які інші види озброєння”.
3) Визнання незалежності так званих Донецької та Луганської “республік” в межах адміністративних областей України. Також Україна має взяти на себе витрати на відновлення інфраструктури Донбасу, зруйнованої з 2014 року.
4) Скасування всіх санкцій, як українських, так і міжнародних, та відкликання всіх міжнародних позовів, поданих з 2014 року.
5) Надання російській мові статусу державної та відновлення всіх майнових прав УПЦ (Московського патріархату).
6) Скасування заборони радянської символіки.
Якби українська влада пішла на ці умови, то це б перетворило Україну на маріонеткове утворення з фіктивним нейтральним статусом, із крихітною беззбройною армією, без захисту з боку держав НАТО та без шансів відновити контроль над Кримом чи Донбасом.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.